sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bu kadarına pes! Sevgilisine kocasını...

Adana'da şeytanın dahi aklına gelmeyecek bir olay gerçekleşti. Bir kadın sevgilisine kocasını kabloyla boğarak öldürttü!

Bu kadarına pes! Sevgilisine kocasını...
- A +

 

ADANA’da ilişki yaşadığı kadının eşi 50 yaşındaki Halit Kaymak’ı, kabloyla boğarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan 48 yaşındaki A.Ş.’a verilen ömür boyu hapis cezasını Yargıtay’ca onandı, yardım suçundan 15 yıl hapis cezası alan ölenin eşi 44 yaşındaki G.K.’a verilen ceza ise yetersiz bulunarak karar bozuldu.

Servis şoförlüğü yapan H. K., 28 Aralık 2010’da, merkez Seyhan İlçesi Tellidere Mahallesi’ndeki evinde boğularak öldürülmüş olarak bulundu. Evdeki şarjlı süpürgede parmak izi çıkan çiftçi A. Ş. ile ona cinayette yardım ettiği iddia edilen, öldürülen Halit Kaymak’ın eşi G. K. tutuklandı. Ş. hakkında ’tasarlayarak öldürme’, Gülşen Kaymak hakkında ise ’eşini öldürmeye yardım’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER

Adana 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanıklar, aralarındaki ilişkiyi kabul ederken, cinayet suçlamasını reddetti. G.K’la arkadaş olduklarını ve bu sürede eşinden boşandığını söyleyen A. Ş., "3 yıldan bu yana ilişkimiz vardı. Adana’nın yanı sıra, Mersin veAlanya’da otel ve evlerde birlikte oluyorduk. G.’e yakın olmak için aynı apartmandan daire aldım. G.’lerin dairesine gidiyordum. Eski süpürgesinin yerine yenisi alıp hediye ettim. Parmak izim bu nedenle çıkmıştır" dedi.

İLİŞKİYİ DOĞRULADI

Sanık G. K. ise, Asaf Şaşmaz’la ilişkilerinin olduğunu doğrulayarak, şunları söyledi: "Ben iddia edildiği gibi Asaf’a anahtar vermedim. 2008 yılında eşim bana ve çocuklarıma ilgi göstermiyordu. Evden çocuklarımla birlikte ayrılıp, ayrı bir evde yaşamaya başladım. Ancak akrabalar araya girince eve döndüm. A. ile ben ilişkimi bitirdim ama o bitirmedi. Eşime sürekli tehdit telefonları geliyordu. Olaydan önce de A.bana, ’Kocanla konuşacağım’ dedi. Kendisinde evin anahtarı olduğunu da söyledi. Ancak ben inanmak istemedim. Olay günü oğlum aradı ve ’Babama bir şey olmuş. Ağzından ve burnundan kan gelmiş’ diyerek haber verdi" diye konuştu. Ayrıca mahkemede tanık olarak dinlenen R.T. de, A.Ş. ve G. K.’ın kendisine H. K.’ı öldürmesi için 100 bin lira teklif ettiklerini öne sürdü. Mahkeme heyeti, Asaf Şaşmaz’ı tasarlayarak öldürme suçundan önce ömür boyu, G. K.’a ise kasten öldürmeye yardım suçundan önce 15 yıl hapis cezası verdi.

YARGITAY KARARI BOZDU

Temyiz üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi Asaf Şaşmaz yönünden verilen kararı onarken G. K. yönünden verilen kararı bozdu. Sanıkların H.K.’ı öldürmek için plan yaptıklarını bunun için de tetikçi aradıklarını belirten Yargıtay, bozma gerekçesinde şu görüşlere yer verdi: "G. K.’ın A. Ş.’a öldürme olayının dikkat çekilmeyecek şekilde işlenmesi için evin anahtarını verdiği, tüm bu hususlar karşısında G. K.’ın eyleminin azmettirme boyutuna ulaştığı ve azmettirme suçu nazara alınarak cezalandırılması gerektiği gözetilmeden, yanılgılı değerlendirme sonucu yardım eden sıfatıyla sorumlu tutulması suretiyle eksik ceza tayini nedeniyle bozulmasına." Gülşen Kaymak önümüzdeki günlerde tekrar hakim karşısına çıkacak.

Yorum Ekle

İlgili Haberler