sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bu haber kadınları sevindirecek

Birçok kadının derdi zamana direnmek yaşlanmanın etkilerini azaltmak teknoloji ise kadınlar için çalışmaya devam ediyor.

Bu haber kadınları sevindirecek
- A +

 

İlerleyen yaşla birlikte ciltte meydana gelen kırışıklık ve sarkmalar kadınları hem fiziksel hem de psikolojik yönden olumsuz etkiliyor. Ancak son yıllarda hızla gelişen teknoloji ile birlikte modern yöntemler genç, sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak isteyenler için önemli alternatifler sunuyor.

Son dönemlerde öne çıkan, pratik ve ağrısız bir yöntem olarak tanımlanan "İple yüz germe uygulaması" kadınlara kısa sürede pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt kazandırıyor.

Memorial Ankara Hastanesi Dermatoloji Bölümü'nden Doç. Dr. Emel Erdal Çalıkoğlu, ameliyatsız "iple yüz germe" yöntemi ile cilt gençleştirme hakkında bilgi verdi.

YÜZ, BOYUN VE DUDAK ÇEVRESİNDEKİ KIRIŞIKLIK VE SARKMALAR YOK OLUYOR

Zaman içinde yüz ve boyun bölgesinde oluşan kırışıklık ve sarkmaların temel sebepleri kollajen maddenin azalması, hacim kaybı ve yer çekimidir. Yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yerler olan yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar, ameliyatsız bir yöntem olan iple yüz germe yani "iple askı" yöntemi ile kısa sürede ortadan kaldırılabilir. Ağız ve dudak çevresi, alt göz kapakları ve yüzdeki tüm sarkma ve kırışıklıklarda etkili olan bu yöntem, vücudun tüm bölgelerine uygulanabilmektedir.

İşlem sırasında vücutta bir süre sonra eriyebilme özelliği taşıyan, cerrahi ipleri olarak adlandırılan ve genellikle ameliyatlarda kullanılan özel ipler kullanılmaktadır. Gerginlik, dokuların iplere verdiği tepkiyle sağlanmakta ve böylelikle sarkma görünümü ortadan kalkmaktadır. İşlem sonrası anında gençlik etkisini gösteren iple germe işlemi, kişilerin 5-10 yaş daha genç görünmelerine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra en çok merak edilen noktalardan biri olarak da yüz ifadesi ve mimiklerde hiçbir değişikliğe neden olmamaktadır.

MAKYAJ YAPIP İŞE DÖNEBİLİRSİNİZ

İple yüz germe yönteminin günlük hayatı kolaylaştıracak pek çok avantajı bulunmaktadır. Bunlar şöyle sıralanabilir:

• Lokal anestezi altında uygulandığında işlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez.
• İşlem süresi yaklaşık 30 dakikadır.
• Ciltteki sıkılaşma ve gerginlik anında fark edilir.
• Vücutta kendiliğinden eriyen özel ipler kullanıldığından son derece zararsızdır.
• Uygulama sırasında kollajen üretimi aktive edildiği için hızlı iyileşme gerçekleşir.
• Kullanılan özel ipler ve iğneler kalıcı izlere neden olmaz.
• Uygulamanın tekrar edilmesinde hiçbir sakınca yoktur.
• İşlemin çok nadir görülen kanama ve morarma dışında yan etkisi bulunmamaktadır.
• İşlemin ardından hemen makyaj yapılabilir.

Yorum Ekle

İlgili Haberler