Bu fotoğraf ödül getirdi

Sağduyusu ve yardım severliği sebebiyle konuştuğu polis memuruna para ödülü verildi.

Bu fotoğraf ödül getirdi
- A +

 

Tayland ulusal emniyet müdürü Somyot Pumpunmuang tüm ülkenin sağduyusu ve yardım severliği sebebiyle konuştuğu polis memuruna para ödülü verdi.

Emniyet müdürü Pumpunmuang yaptığı açıklamada “son yaşanan darbe ve kanlı operasyonlar gibi olaylardan sonra polisliğin onurunu tekrar yücelten bu gibi ahlak abidesi memurlarımızı ödüllendirmemiz ve diğer arkadaşlarına örnek olarak göstermeliyiz” dedi 

Polis memuru Worapong ise olayı şu şekilde anlattı:

“Köprüye çıkarken ileride yol kenarında karşıya geçmek isteyen, o yaşlı adamı gördüm. Yoldan geçmeye kalktığında ona bir arabanın çarpacağından korktum ve yanına gittim. Onu köprüden yolun diğer tarafına geçirmeye karar verdim. Yaklaşık 400 metre boyunca yaşlı adamı sırtımda taşıdım.”

Daha sonra yaşlı adamın evine gitmek için uğraştığını öğrenen polis memuru bir taksi çağırıp parasını da peşin vererek yaşlı adamı evine bıraktırdı. Yaşlı adamla birde selfie çekilen polis memuru bu resmi amirine gösterip yaşadığını anlatmayı düşünüyordu ancak ondan daha önce etrafta bu fedakarlığı gören ve resimleri çeken halk sosyal medya aracılığı ile bu resimleri paylaştı ve tüm ülkenin konuştuğu konu haline geldi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler