BTÜ'de altı yeni bölüm daha açıldı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Doğa Bilimleri ve Mimarlık Mühendislik Fakültesi (DBMMF) ile birlikte İnsan ve Toplum Bilimleri Fakülteleri var olan bölümlerine ek olarak açılan altı yeni bölümle akademik çalışmaların sürdürecek.

BTÜ'de altı yeni bölüm daha açıldı
- A +

 

BTÜ Doğa Bilimleri ve Mimarlık Mühendislik Fakültesinde Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Harita Mühendisliği Bölümü, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi bünyesinde ise İktisat Bölümü, Çeviribilim Bölümü, Sosyoloji Bölümü, Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümünün açılması YÖK tarafından kabul edildi. Yeni açılan bölümlerle birlikte toplam bölüm sayısı Doğa Bilimleri ve Mimarlık Mühendislik Fakültesinde 18, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinde ise 7 oldu.

Geçtiğimiz haftalar içerisinde BTÜ’nün YÖK’e yaptığı başvurunun olumlu sonuçlanmasından memnun olduklarını da ifade eden BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çopur, “Doğa Bilimleri ve Mimarlık Mühendislik Fakültemiz ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültelerimize yeni bölümler açılmıştır. Her iki fakültemizde açılan yeni bölümler kısa bir zaman içerinde faaliyete geçerek eğitim ve bilim dünyasına katkıda bulunacaklardır” şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çopur, bölüm açmak için sadece Bursa’nın değil, ülkemizin de nitelikli elemanlara ihtiyaç duyduğu alanlara yöneldiklerinin altını çizdi. Fakülte ya da bölüm açmak konusunda sanayi kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve sosyo - kültürel dinamikler ile de istişareler yaptıklarını sözlerine ekledi.

Açıklamasının son bölümünde ise açılan yeni bölümlerin lisans ya da lisansüstü öğrencilerini önümüzdeki yıllarda kabul edeceğini ifade eden Prof. Dr. Mehmet Çopur, BTÜ’nün büyüme ve gelişme yönündeki faaliyetlerine her geçen gün artan bir hızla devam edeceğini de söyledi.

Yorum Ekle