BTSO Akademi’ye bir yılda 6 bin 500 başvuru

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO), eğitim ve gelişim platformu olarak 2014 yılının haziran ayında hayata geçirdiği BTSO Akademi yoğun ilgi görüyor. Projeden yararlanmak isteyenlerin sayısı geride kalan 1 yılda 6 bin 500’ü aştı.

BTSO Akademi’ye bir yılda 6 bin 500 başvuru
- A +

 

BTSO’nun iş dünyasının ihtiyaçlarına uygun olarak gerçekleştirdiği Akademi projesinde eğitimler, Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ve profesyonel hizmet veren kuruluşları tarafından gerçekleştiriliyor. Söz konusu proje ile firmaların uzman kadrolarındaki çalışanlarına eğitimler veriliyor.
120 EĞİTİM PROGRAMI
Türkiye’ye rol model olan BTSO Akademi Projesi kapsamında kişisel gelişim eğitimlerinden, pazarlama ve satış tekniklerine, işletme, marka ve teknoloji yönetiminden kamu teşviklerine kadar 120 farklı alanda hazırlanan ve akademi.btso.org.tr uzantılı internet adresi üzerinden ilan edilen eğitim takvimine, Bursa iş dünyasından 6 bin 500’den fazla kişi başvurdu. Bugüne kadar tamamlanan 48 ayrı eğitim programından ise 3 bin 400 kişi yararlandı.
"BİZİ RAKİPLERİMİZDEN FARKLILAŞTIRACAK"
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Akademi eğitimlerinin Bursa iş dünyasına değer kattığını ifade etti. Başkan Burkay, “Küresel ölçekte rekabetin giderek zorlaştığı bir dönemden geçiyoruz. Bu süreçte bir taraftan piyasa koşullarına uygun olarak yenilikçi ürün ve rekabetçi fiyatlarla rakiplerimize karşı avantaj sağlamaya çalışırken, diğer taraftan da bizi farklı kılacak enstrümanları geliştirmeye çalışıyoruz. Bu noktadan hareketle, en önemli dayanağı ise ‘eğitim’de görüyoruz” dedi.
"EKONOMİK KALKINMANIN ANAHTARI"
'İnsan kaynağımızın niteliği ekonomik kalkınmanın da anahtarıdır' diyen İbrahim Burkay, "İş dünyası profesyonellerimizin kişisel gelişimlerine yapmış oldukları yatırım da aslında kentimizin ve ülkemizin geleceği adına yapmış oldukları yatırımlardır. Bizler de BTSO Akademi projemizi hayata geçirirken bu bilinçle hareket ettik. Alanında uzman isimlerle düzenlediğimiz eğitim programlarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı Bursa iş dünyası temsilcilerine kentim ve ülkem adına şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler