BTSO, ABD'ye çıkarma yaptı

BTSO, ABD’nin New York şehrinde düzenlenen İnternational Franchise Expo Fuarı’na çıkarma yaptı.

BTSO, ABD'ye çıkarma yaptı
- A +

 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), üyelerini dünyanın önde gelen fuar organizasyonlarıyla buluşturmaya devam ediyor. ABD’nin New York şehrinde düzenlenen İnternational Franchise Expo Fuarı’na 160 kişilik heyetle çıkarma yapan BTSO heyeti 450’nin üzerinde uluslararası firmanın katılım sağladığı fuarda iş görüşmeleri gerçekleştirme imkanı yakaladı.

BTSO, 16 Makro Projesi’nden birisi olan Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında üyelerini dünyanın önde gelen fuarlarına taşıyor. Franchise sektöründe dünyanın sayılı, ABD’nin ise en büyük fuarı olma özelliğini taşıyan International Franchise Expo Fuarı’na BTSO üyeleri yoğun ilgi gösterdi. 70’in üzerinde ücretsiz seminerin düzenlendiği fuarda BTSO üyeleri uluslararası onlarca firma ile birebir görüşerek bilgi alma fırsatı yakaladı. Franchise konusunda yeni bilgilerin paylaşıldığı bir platform görevi üstlenen fuarın ardından heyet, dünya çapında franchising alanında organizasyonlar düzenleyen MFV firması yetkilileriyle biraraya geldi.

“FİRMA TEMSİLCİLERİMİZ SEKTÖRÜ YAKINDAN İNCELEME İMKANI YAKALADI”

Ziyarete BTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Cüneyt Şener, İlker Duran, Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf Ulcay, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Arif Karademir ve KOSGEB Bursa Müdürü Ahmet Akdağ ile BTSO üyesi firma temsilcileri katıldı. Toplantıda konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Şener, Bursa iş dünyası olarak 160 kişilik bir heyetle fuarı ziyaret ettiklerini belirterek, “Heyetimizi farklı sektörlerdeki temsilcilerimiz oluşturuyor. Fuar sayesinde firma temsilcilerimiz sektörün ne kadar gelişmiş olduğunu yakından görme imkanı yakaladı” diye konuştu.

ABD’NİN EN BÜYÜK FRANCHISE FUARI

Franchising sektörü hakkında katılımcılara bilgi veren MFV firması yetkilisi Josh Merin ise böylesine kalabalık bir heyeti ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Fuarın ABD’deki en büyük franchising fuarı olduğunu belirten Merin, “ABD’de franchise alanında farklı sektörlerde çok önemli firmalar bulunuyor. Dolayısıyla bu fuarı tercih etmenizin çok doğru bir karar olduğunu düşünüyorum” dedi. Franchising sistemi ile firmaların çok daha rahat büyüyebildiğini anlatan Merin, BTSO heyetine sistemin olumlu ve olumsuz yönleri hakkında bilgilendirme yaptı.

BTSO HEYETİNDEN FİRMALARA ZİYARET

Fuar alanındaki ziyaretlerinin ve temaslarının ardından BTSO Yönetim Kurulu Başkanvekili İsmail Kuş ile Yönetim Kurulu Üyeleri Cüneyt Şener ve İlker Duran’ın başkanlığındaki heyet plastik film, endüstriyel film ve paketleme sektörlerinde faaliyet gösteren Impex Global firması ile Mimarlık firması olan Marin Architect’i ziyaret etti. Firmaların üretim süreçlerini inceleme imkanı yakalayan BTSO heyetine firma yetkilileri tarafından bilgi verildi.

“EN ÖNEMLİ ORGANİZASYONLARIMIZDAN BİRİSİ OLDU”

Küresel Fuar Acentesi Projesi ile 2014 yılında 23 fuar organizasyonu gerçekleştirdiklerini hatırlatan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Geçen yıl ABD’den Çin’e; Rusya’dan Almanya’ya, Dubai’den İtalya’ya 750 firmamız ile dünyanın etrafını neredeyse 4 kez turladık. 2015 yılında da dünyanın farklı coğrafyalarında gerçekleştirilecek olan 58 organizasyonu fuar takvimimize ekledik. 160 kişilik büyük bir heyetle katıldığımız International Franchise Expo Fuarı da bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz en önemli organizasyonlarımızdan biri oldu” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler