Brezilyalı milletvekili heyeti Filistin'de

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Brezilya Meclis Başkanı Eduardo Cunha ve Brezilya meclisindeki tüm partilerden milletvekillerinin yer aldığı heyeti kabul etti.  

Brezilyalı milletvekili heyeti Filistin'de
- A +

 

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Brezilya Meclis Başkanı Eduardo Cunha ve Brezilya meclisindeki tüm partilerden milletvekillerinin yer aldığı heyeti kabul etti.

Filistin resmi haber ajansı WAFA'nın haberine göre, Abbas, Ramallah'taki Cumhurbaşkanlığı binasında Brezilya Meclis Başkanı Cunha ve Brezilya meclisindeki tüm partilerden milletvekillerinin yer aldığı heyetle bir araya geldi.

Görüşmede, Abbas ve Cunha'nın, İsrail hükümetinin politikaları nedeniyle tıkanan siyasi süreci ve uluslararası kararları uygulamaması gibi konuları ele aldığı belirtildi.

Abbas, " Filistin tarafı, iki devletli çözüm ilkesi üzerine bina edilen, başkenti Kudüs olan ve 1967 sınırları içinde bağımsızFilistin Devleti kurulmasını öngören barış görüşmelerinin başarıya ulaşması için üzerine düşen her şeyi yaptı. Ancak İsrail'in Yahudi yerleşim yeri politikasını sürdürmesi, iki devletli çözüm ilkesini reddetmesi uluslararası toplumun siyasi süreci başlatmak için gösterdiği tüm çabaları başarısız kılıyor" dedi.

Abbas, Brezilya'nın Filistin halkını destekleyen duruşunu överek, ikili ilişkileri geliştirmek istediklerini ifade etti.

Brezilya Meclis Başkanı Cunha ise Brezilya parlamentosunun "adil barışın" sağlanması için yardıma hazır olduğunu kaydetti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler