Böyle şikayet görülmedi! Karısını bakın nereye şikayet etti

Alo Gıda Hattı'na en çok et ve et ürünleri şikâyet edilirken, eşinin pis yemek yapmasından ya da yediği gofretin 9 değil 8 kat çıkmasından yakınan da yine Alo 174'e şikâyette bulundu

Böyle şikayet görülmedi! Karısını bakın nereye şikayet etti
- A +

 

Vatandaşların gıda ürünleri ile ilgili şikayetlerini ilettiği Alo 174 Gıda Hattı'na şimdiye kadar yaklaşık 1.5 milyon kişi ihbarda bulundu. Ancak gelen ihbarlar arasında, hattı amacına uygun kullannanlar kadar, karısını evde çok pis yemek yaptığı için şikâyet eden de var, yediği gofretin 9 değil 8 kat olmasından yakınan da... Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2009 yılında faaliyete geçirilen Alo 174 Gıda Hattı'na adeta ihbar yağdı. Bakanlık verilerine göre, 1 milyon 429 bin 856 aramanın gerçekleştiği gıda hattında, çağrıların 285 bini ihbar ve şikâyet olarak değerlendirmeye alınabildi. Bakanlık şikayetler sonrasında 32 bin 827 adet cezai işlem uyguladı. Alo 174'e en çok 47 bin 61 şikayetle et ve et ürünleri, 41 bin 40 şikâyetle tahıl, un ve unlu mamuller, 26 bin şikâyetle ise hazır yemek konusunda başvuru yapıldı.

TANIDIK ÇOCUK BAKICISI VAR MI?
Gıda Hattı'na vatandaşlardan kimi zaman da güldüren ve şaşırtan şikâyetler de iletildi. İşte Alo 174'e gelen ilginç şikâyetlerden bazıları:
Bir vatandaş, "eşim evde hijyen kurallarına göre yemek yapmıyor, dün yaptığı yemekten kıl çıktı. Bunu da denetleyin" şikâyetinde bulundu.
Bir başka vatandaş çamaşır suyu ile yiyecekleri yıkamanın hijyenik olup olmayacağını sordu.
9 kat gofretin 8 kat çıkması nedeniyle işlem yapılması isteyen bir vatandaş Gıda Hattı'nı aradı.
Dinozor, timsah şeklinde ekmek yapılmasından rahatsız olan bir kişi bunun engellenmesi için Alo 174'ü aradı.
İkizleri için bakıcı arayan bir anne, hattı arayarak "Gıda hijyenine dikkat eden bakıcı önerir misiniz?" diye sordu.

SAHTE BAL İÇİN YÖNTEM SORDU
Hattı arayan bir başkası "Sahte bal nasıl yapılıyor" diye sorarak 'yol gösterilmesini' istedi.
Cinsel performans arttırıcı ilaç kullanan ama faydasını görmediğini ifade eden bir kişi markayı şikâyet etti.
Market yumurtalarının kabuklarının ince olduğu için sahte yumurta olduğunu düşünen bir kişi arayıp şikâyette bulundu.
Köyde bir aile sağ bacağında ağrı olan kurbanlık koyunun etini yedikten sonra kendilerinin de sağ bacağının ağrıdığını bildirdi.
Bir başka vatandaş tüm şarapların kedi kanından yapıldığını iddia ederken, bir başkası da Türklerin soyunu kurutmak için barlarda bardakların kenarına nitrik asit sürüldüğünü savundu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler