Bonzai bir can daha aldı

İzmir'in Foça İlçesi'nde halasının oğlu ile birlikte yaşayan Tüm Engelliler Federasyonu (TEF) İlçe Temsilcisi 41 yaşındaki Kürşat Akalp, iddiaya göre, gece bonzai kullandıktan sonra sabah bir daha uyanamadı.

Bonzai bir can daha aldı
- A +

 

Halasının oğlunun ifadesinde birlikte bonzai kullandıklarını söylediği öğrenilirken, Akalp'e otopsi yapılmasına karar verildi.

Değirmenlik Caddesi üzerindeki barakada hem yaşamını sürdüren, hem de motosiklet tamirciliği yapan bedensel engelli de olan TEF İlçe Temsilcisi Kürşat Akalp, iddiaya göre, gece halasının oğlu S.K. ile sentetik uyuşturucu olan bonzai kullandı. Gece kendini iyi hissetmeyince yatan Akalp'i, aynı barakada yaşayan halasının oğlu S.K. sabah uyandıramadı. Bunun üzerine S.K., saat 08.00'de, sağlık ve polise ekiplerini arayarak yardım istedi.

İhbar üzerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde, vücudunda kesici ve delici herhangi bir yara izi bulunmayan Akalp'in öldüğü belirlendi. Polisin olay yerindeki incelemesi sonrası Akalp'in cesedi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. İfadesine başvurulmak üzere emniyete götürülen S.K.'nın, gece Akalp ile birlikte bonzai içtiklerini, sabah uyandıramadığını söylediği öğrenildi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yorum Ekle