Boğulma tehlikesi geçirenleri kurtardı ama...

Kocaeli'nin Kandıra İlçesi'nin Kumcağız sahilinde Karadeniz'e giren 4 genç, akıntıya kapılıp açığa sürüklendi. Boğulma tehlikesi geçirenleri gören 19 yaşındaki Abdülkadir Arslan denize atlayarak gençleri boğulmaktan kurtardı. Ancak kurtarma sırasında gücü tükenen Arslan azgın dalgalara yenik düşerek boğuldu.

Boğulma tehlikesi geçirenleri kurtardı ama...
- A +

 

Dün Kumcağız sahilinde serinlemek için denize giren 4 genç, azgın dalgalara yenik düşerek akıntıyla birlikte açığa süreklendi. Sahilde amcasına ait bir kafeteryada çalışan Abdülkadir Arslan boğulma tehlikesi geçiren gençleri görünce, hemen denize atladı. Abdülkadir Arslan yardım eden bir kaç gençle birlikte boğulma tehlikesi geçirenleri kıyıya çıkartmayı başardı.

Bu sırada yorulan Abdülkadir Arslan azgın dalgaların bu kez hedefi kendisi oldu. Biranda gözden kaybolan genci bulmak için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri ve AKUT ekipleri seferber oldu. Ancak 3.5 saat süren arama çalışmalarının sonunda Abdülkadir Arslan'ın cesedi denize girdiği yerden çıkarıldı.

AKUT gönüllüsü Atilla Narlıoğlu yaşamını yitiren Abdülkadir Arslan'ın boğulanları kurtarmak için denize atladığını söyleyerek, "Denizden bağrışma sesleri gelince bir kişi yardım etmek için hemen denize atladı. Ardından biz de denize atladık. Kurtarma çalışmaları yapıldıktan sonra bir kişinin kayıp olduğu söylendi. Boğulma tehlikesi yaşayanları kurtarmaya çalışan kişinin boğulduğu anlaşılınca üzüntümüz daha da arttı. Cesedi yaklaşık 3.5 saat sonra kıyıya vurdu" dedi.

Talihsiz gencin cesedi Kandıra Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yorum Ekle