sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


BMC Tataristan pazarına açılıyor

Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, İzmir programı kapsamında dün BMC’nin tesislerini gezdi.

BMC Tataristan pazarına açılıyor
- A +

 

 Aralarında sanayi devi Kamaz’ın temsilcilerinin de bulunduğu işadamı heyetiyle fabrikaya gelen Minnihanov’ın ziyareti sırasında işbirliği kararı çıktı.

 
Küllerinden doğan BMC, yabancıların da ilgi odağı haline gelmeye başladı. Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Özerk Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, İzmir programı kapsamında dün Pınarbaşı’nda üretim yapan BMC’nin tesislerini ziyaret etti. Aralarında sanayi devi Kamaz’ın temsilcilerinin de bulunduğu işadamı heyetiyle fabrikaya gelen Minnihanov’ın ziyareti sırasında işbirliği kararı çıktı.

Bu doğrultuda oluşturulan ortak proje takımı fırsatları masaya yatıracak. İlk kez yabancı bir cumhurbaşkanın yaptığı ziyaret sırasında BMC İcra Kurulu Başkanı Bülent Denkdemir, BMC hissedarı ve Yönetim Kurulu Üyesi Talip Öztürk, Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Öztürk ile Satış ve Pazarlama ve Satış Sonrası Hizmetler Bölüm Yöneticisi Oya Tüzün de hazır bulundu.

Ziyaret sonrası bir açıklama yapan BMC İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Denkdemir “Bu şirketi 2014 Eylül ayında devraldık. İki yıldır duran bir şirketti. Hızlı çalıştık üstesinden geldik ve başardık. Doğru iş ortaklarıyla çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Bu nedenle Tataristan Cumhurbaşkanı ve beraberindeki iş heyetini kabul ettik. Fabrikamızı gezdiler ve çok beğendiler. Tataristan Rusya’nın otomotiv sanayinde en güçlü ülkesi. Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, fabrika ziyaretine Rusya’nın dev sanayi şirketi Kamaz şirketinin yöneticileriyle geldi. İncelemelerde bulundu ve işbirliklerini değerlendirdik. Ortak bir proje takımı oluşturduk. Ekip halinde 45 ğün sonra Tataristan’a gideceğiz. Oradaki şirketlerle işbirliği fırsatlarını değerlendireceğiz” dedi.

Denkdemir, şunları söyledi: “7 ay zor geçti. Kapıdan girdiğimizde durmuş bir tesis vardı. Yanlışları ve doğruları tespit ederek bu şirketi ayağa kaldırdık. Hayallerimiz çok büyük. Sekiz ay daha gece gündüz mesai yapacağız. 2023-2025 planlarımız arasında savunma sanayinde dünyada ilk 10 şirket arasına girme hedefimiz var. Önce Türkiye ardından Ortadoğu, Orta Asya, Afrika ve devamında dünyada marka haline geleceğiz” dedi. Bu arada Ege Bölgesi Sanayi Odası’nı (EBSO) da ziyaret ederek, İzmirli sanayicilerle hitap eden Minnihanov “İki ülke arasındaki ticaret hacmini 2-3 katına çıkarmak lazım” dedi.

İzmir programının ardından Manisa’ya geçen Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret etti. Türkiye’de gittiği her ilde olduğu gibi Türk yatırımcılara Tataristan’a yatırım çağrısı yapan Minnihanov, 7 Haziran’daki genel seçimler için yaptığı değerlendirmede iktidarın devam etmesi ve aktif olmasının kendileri ve Türkiye için önemli olduğunu söyledi. Minnihanov “Türkiye’nin son yıllarda kazandığı ilerlemeleri çok yakından takip ediyoruz. Bu ilerlemelerde başta Cumhurbaşkanın ve ekibinin çok büyük bir katkısı vardır. İktidarın devam etmesi ve iktidarın aktif olması hem bizler için hem Türkiye için çok önemlidir. Seçimlerin çok olumlu bir şekilde gelişeceğini ümit ediyorum. Biz herkes gibi bu seçimlerin başarılı olması diliyorum” dedi.

TÜRKLER ÖNCÜ

İki ülkenin ilişkiler içinde olduğunu söyleyen Minnihanov, Türkiye’nin iş alanlarındaki tecrübelerinden faydalandıklarını ifade etti. Tataristan’daki yatırımcıların 4’te 1’inin Türk yatırımcılar olduğuna dikkat çeken konuk Minnihanov Türk yatırımcıların özellikle ağaç işleme, şişe, cam, otomotiv camı, kağıt ve hijyen sektörlerinde faaliyet gösterdiğini söyledi. Minnihanov daha sonra Tırsan Kardan ile Vestel Fabrikası’nı ziyaret edip gezdi.

İlgili Haberler