Biz çalışma taraftarıyız ama...!

OYAK Renault Fabrikasının içinde çıkış kapısı ile idari bina arasındaki bölüm, paravanla kapatıldı

Biz çalışma taraftarıyız ama...!
- A +

 

OYAK Renault Fabrikasının içinde ana giriş çıkış kapısı ile idari bina arasındaki bölüm, paravanla kapatıldı.

Paravanın konulmasına eylem yapan işçiler tepki gösterdi. 

İşçi temsilcisi Erhan İmranlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, idari bölüm ile fabrikanın ana giriş çıkış kapısının paravanla kapatılmasına anlam veremediklerini söyledi. 

İşçilerin eylemi ile ilgili fabrikaya bir heyetin geleceği duyumunu aldıklarını belirten İmranlı, "Tabii bu kesin bir bilgi değil. Muhtemelen içeriye girdiklerinde orada arkadaşlarımızı görmelerini istemiyorlar herhalde. Ama nasıl oluyor, bu fabrika duruyor diye geliyor adamlar" ifadesini kullandı.

İmranlı, fabrika yönetiminin olumlu bir tavırla anlaşmak zemini aramak yerine sert kararlarla işçileri kışkırttığını öne sürerek, şunları kaydetti: 

"Biz yapıcıyız. Şimdi çağırsınlar ya da 'istekleriniz kabul edildi desinler' hemen girip çalışmaktan yanayız biz. Böyle bir derdimiz yok ama onlardan bir haber gelmiyor, bekletiyorlar. Yani sıkıntı bizden kaynaklanmıyor. İsteklerimizin hepsi tamamsa biz hemen girip çalışırız. Ne yaparlarsa yapsınlar sonuçta bizim isteklerimiz belli bunları çok umursamayacağız. Biz çalışma taraftarıyız. Son noktada isteklerimizi kabul etsinler, girer çalışırız."

Yorum Ekle

İlgili Haberler