Biz bitti demeden bitmez!

15 Mayıs'tan beri devam eden işçi direnişi Renault fabrikasında devam ediyor. İşçilerle birçok kez masaya oturan yönetim henüz anlaşma sağlayamadı. Metal İşçileri Birliği ise sosyal medyadan son olarak bu mesajı yayınladı!

Biz bitti demeden bitmez!
- A +

 

RENO, OTOSAN ve TÜRK TRAKTÖR’de tüm baskı ve yıldırma politikalarına rağmen onurlu direnişimiz devam ediyor.

Son 24 saatte her 3 fabrikada da hem rüşvetler, hem de tehditler devreye sokuldu.

MESS’in niyeti açık: Tofaş’ta varılan anlaşmayı tüm işyerlerinde kabul ettirerek çizilen karizmasını düzeltmek, inisiyatifi bir kez daha kendi eline almak istiyor.

RENO ve OTOSAN’da bu plan şimdiden çöktü. 00-08 vardiyasında üretime başlayacağını duyuran her iki fabrikada da işçilerin direniş iradesi kırılamadı, üretim başlamadı. RENO ve OTOSAN işçileri taleplerini elde edene kadar direnmeye devam edeceklerini bir kez daha gösterdiler. TÜRK TRAKTÖR işçileri ise patronun sabah 08’de üretime başlanacağını duyurmasının ardından anlaşma olmadan üretime başlamayacaklarını açıkladılar.

Böylece MESS’in metal işçileri üzerinde kurduğu saltanat bir kez daha sallandı. Birleşen işçilerin gücü karşısında hiçbir engelin duramayacağı bir kez daha görüldü.

MESS ve bu işyerlerinin yetkili organları ya onuruyla direnişi sürdüren işçilerin taleplerini kabul edecekler, ya da yıllardır sırtımızdan kazandıkları o tatlı karlarından vazgeçecekler.

Daha şimdiden açılan bu onurlu yolda yürümeye başlayan binlerce metal işçisi daha var. MERCEDES ve OTOKAR işçileri yarın sırtlarındaki TM kamburundan kurtulacaklarını açıkladılar. Birçok fabrikada ise hazırlıklar devam ediyor.

Metal işçisi bir kez ayağa kalktı. Birleştiğinde sahip olduğu o muazzam gücü ciğerlerine bir kez çekti.

İstediğini elde etmeden ise geri dönmeye niyeti yok metal işçisinin.

Bu direniş, MESS kodamanlarının iki dudağı arasında, onların kirli oyunları ile bitmeyecek.

Yorum Ekle

İlgili Haberler