"Birliğimiz daim olsun"

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte Birlik Vakfı Bursa Şubesinin düzenlemiş olduğu iftar programına katıldı.

"Birliğimiz daim olsun"
- A +

 

650 yıldır imarethane olarak kullanılan ve günümüzde Birlik Vakfı eliyle yardım faaliyetlerine devam eden 1.Murat Hüdavendigar imaretinin avlusunda düzenlenen iftar sofrası, ben’likten sıyrılıp biz olduğumuz bu günlerde Ulu Şehir’in bütün kesimlerini yine bir araya topladı.
İftar sonrasında yaptığı konuşmada Ramazan’ın bütünleştirici özelliklerini vurgulayan Vali Karaloğlu;”Ben olmaktan sıyrılıp, biz olma duygusunu daha anlamlı taşıdığımız 11 ayın sultanı Ramazan ayında sizlerle bu tarihi mekânda, 1.Murat Hüdavendigar’ın manevi huzurunda sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu ifade etmek istiyorum. Allah dergâhı izzetinde tuttuğumuz, tuttuğunuz oruçları, yaptığımız ibadetleri kabul etsin. İslam Dünyası’nda yaşanan sıkıntılar İnşaallah son bulsun diye niyaz ediyorum. Bu sofranın kurulmasında ve buluşmamızda emeği olan herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise;” Mekanlar dar olsa da gönüllerin geniş olduğu bu sofrada sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Son yıllarda hüzünlü ramazanlar, hüzünlü bayramlar yaşıyoruz. Neredeyse Müslüman’ın Müslüman’a zarar verdiği ramazanlar yaşıyoruz. Allah Müslümanlara birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeyi nasip etsin. Birlikte tüm sıkıntıların üstesinden gelmeyi nasip etsin. Rabbimiz İnşaallah bu sofralarda edilen duaların olumlu yansımalarını kısa zamanda görmemizi, gönül sağlığımıza, fiziki sağlığımıza faydası olan bu günlerin sosyal sağlığımıza da faydasının olmasını nasip etsin. Bağlarımızın güçlendiği birliğimizin kuvvetlendiği bu sofraları gelecek yıllarda da Rabbimizin bizlere nasip etmesini diliyorum.”dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler