Bir meydan tartışması daha!

Seçimlere Milli İttifak çatısı altında girme kararı alan Saadet Partisi (SP) ve Büyük Birlik Partisi'nin 11 Mayıs'ta Uşak Valiliği'ne 27 Mayıs Çarşamba günü yapacağı miting için yaptığı müracaat, 21 Mayıs Perşembe günü netlik kazanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aynı tarihte Uşak'ta yapacağı toplu açılış ve halka hitap programı nedeniyle iptal edildi.

Bir meydan tartışması daha!
- A +

 

Saadet Partisi Uşak İl Başkanı Yunus Acar, "27 Mayıs'ta Uşak Kent Meydanı'nda yapacağımız, iki genel başkanımız Prof. Dr. Mustafa Kamalak ve Mustafa Destici'nin katılacağı miting şölenimiz, Cumhurbaşkanı'nın aynı tarihte Uşak'a gelecek olması nedeniyle önceden müracaat etmemize rağmen iptal edildi" dedi.
Saadet Partisi Uşak İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın açıklamasında Milli İttifak'ın Uşak mitingi için 50 bin adet el ilanı bastırıp dağıttıklarını ifade eden Saadet Partisi Uşak İl Başkanı Yunus Acar, Saadet Partisi'nin 11 Mayıs'ta Uşak Valiliği'ne yazılı olarak müracaat ettiklerini 27 Mayıs Çarşamba günü 17.00-21.00 saatleri arasında Uşak'ta Cumhuriyet Meydanı'nda ki Atatürk Anıtı önünde iki genel başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak ve Mustafa Destici'nin katılacağı mitinge katılacaklarını bildirdiklerini söyledi.
Uşak Valiliği'nin 27 Mayıs'ta başka müracaat olmadığı yönünde cevap vermesi üzerine, Uşak mitingini gerçekleştirmek için genel merkezimizle görüşerek mutabakat sağladıklarını dile getiren Acar, "Valilikten verilen olumlu cevap nedeniyle miting için hazırlıklara başladık. Uşak miting şöleni için 50 bin adet el ilanı bastırarak merkez ilçe başta olmak üzere Eşme, Ulubey, Karahallı, Sivaslı ve Banaz ilçeleri ile çok sayıda köye dağıtarak vatandaşlarımızı mitinge davet ettik. Genel merkezimiz iki genel başkanımız Prof. Dr. Mustafa Kamalak ve Mustafa Destici'nin Uşak'a gelerek halka hitap edeceğini belirterek, hazırlanan programı ve mitingde kullanılacak çuval çuval bayrakları bize gönderdi. Yine miting için şehir merkezindeki ilan ve reklam tabelalarının bir kısmı genel başkanların posterlerini asmak için kiralandı" dedi.
11 Mayıs'ta Uşak Valiliği'ne yapmış oldukları resmi müracaatın akıbetini sormak için 18 Mayıs'ta Valiliğe gittiklerinde, valilik tarafından alınan kararla 27 Mayıs Çarşamba gününün 'Toplu açılış ve halka hitap' için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tahsis edildiği öğrendiklerini belirten Acar, şöyle devam etti:
"Uşak Valiliği, yaptığı sözlü ve yazılı açıklamada 27 Mayıs'ta miting yapmamızın mümkün olmadığı söyledi. Karşılaştığımız durumu genel merkezimize ilettik ancak genel başkanlarımızın başka müsait günlerinin olmadığı, durumun düzeltilmesi için Yüksek Seçim Kurulu'na müracaat edileceği bildirildi. YSK'ya müracaat bazı AKP'li yetkilileri rahatsız etmiş olmalı ki, 'Bir ortak yol bulun' diyenler oldu. Bunun üzerine 21 Mayıs'ta Valilik tarafından çağrıldık. Uşak Valisi Seddar Yavuz bize bazı izahlardan sonra 27 Mayıs Çarşamba günü saat 17.30'dan itibaren İstasyon Meydanı veya Atatürk Anıtı'nda ki alanda miting yapabileceğimizi bildirdi. Takdir edersiniz ki bir miting alanının hazırlanması en az 3-4 saat sürüyor. Saat 17.30'da teslim alınacak bir alan için bu mitingin yapılmasının mümkün olmadığı aşikardır. Gösterilen bu yer ve zaman, sorumlulara bir kaçamak, bir sığınma ve bir mazeret zeminidir. Kaldı ki bu AKP iktidarı acaba bugüne kadar vermiş oldukları sözlerin ne kadarına sadık kalmıştır. Bu iktidar 12 yıldır Milli Görüş'ün hakkını gasp ederek ayakta durmaktadır. Rahmetli Hocam, 'Bizi Hans anladı da, Hasan anlamadı' diyordu. Kabrinde rahat uyu hocam, AKP'nin ne olduğunu artık Hasanlar da anlamaya başladı."

Yorum Ekle

İlgili Haberler