"Bir daha denize girmem"

BURSA’nın Mudanya İlçesi’ne bağlı Güzelyalı Mahallesi’nde serinlemek için girdiği denizde boğulmaktan Sahil Güvenlik ekiplerinin kalp masajı ve suni teneffüsüyle kurtarılan 18 yaşındaki Muhammet Demirci, "İkinci hayatımı yaşıyorum. Denizin dibinde yaklaşık 5 dakika kalmışım. Geçen süreci hatırlamıyorum. Bir daha değil denize havuza dahi girmem" dedi.

"Bir daha denize girmem"
- A +

 

Bursa'da yaşayan Yaşar ve Nail Demir çiftinin üç çocuğundan biri olan Muhammet, Otomotiv Lisesi 4’üncü sınıfa gidiyor. Okulların tatile girmesiyle Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikada staj yapan Muhammet Demir, geçen çarşamba günü üç arkadaşıyla birlikte serinlemek için Mudanya'nın Güzelyalı Mahallesi'nde denize girdi.

Yüzme bilmeyen genç ayağının altındaki kumun kayması sonucu sahilde bulunanların gözleri önünde suya battı. Haber verilmesi sonucu devriye görevindeki Sahil Güvenlik botu hemen olay yerine gelip suda kaybolan Muhammet Demir'i çıkartıp bota aldı. Duran kalbi burada masajla çalıştırılıp suni teneffüs yapılan Demir'in yaşama dönüşü görevliler tarafından cep telefonu ile saniye saniye görüntülendi.

İlk nefesi aldıktan sonra ambulansla önce Mudanya Devlet Hastanesi'ne getiren Demir, durumu ağır olduğu için buradan Bursa Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Hayati tehlikesi olduğu için yoğun bakım ünitesine alınan Muhammet Demir, dün bu servisten normal odasına alındı. DHA'nın sorularını yanıtlayan lise öğrencisi genç, "Denize girdiğimi hatırlıyorum. Daha sonra boğuldum. Haber verilmesi sonucu tesadüfen olay yerine yakın olan Sahil Güvenlik ekipleri geldi. Beni sudan çıkardılar ve ikinci hayatımı yaşamamı sağladılar. Gözlerimi yoğun bakım servisinde üç gün sonra açtım. Yaşadıklarımı daha sonra ailemden öğrendim. Tesadüfen yaşıyorum" dedi. Sağlık durumu iyi olan Muhammet Demirci, artık değil deniz havuza dahi girmeyeceğini sözlerine ekledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler