Bir buçuk yıldır doğalgazı bekliyorlar

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Yaylacık Mahallesi Muhtarı Naci Kurçin Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemize doğalgaz getirilmesi için 1,5 yıl önce dilekçelerimizi verdik bekliyoruz” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Yaylacık Mahallesi Muhtarı Naci Kurçin Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemize doğalgaz getirilmesi için 1,5 yıl önce dilekçelerimizi verdik bekliyoruz. Şu anda bekliyoruz, ölçüm yapıldı ancak henüz başlanmadı. Bursa’da en yakın bir mahalle olarak doğalgaz sorunumuzun acil çözülmesini istiyoruz. İmar planı geçen mahallemizde itirazlar yapıldı. Belediyelerimiz bu itirazlara onay verdi. İmar sorunu çözülmesinin ardından doğalgazın da biran önce başlamasını bekliyoruz” diye konuştu.

PİKNİK ALANI İSTİYORUZ

Köyün girişinin kış aylarında göle döndüğüne dikkat çeken Naci Kurçin, “Mahallemizin girişinde yaşanan sorun Karayolları ile BUSKİ arasında takılıp kaldı. Bu yola kadar gelen kanalizasyon kör bir tapa takılarak bırakıldı. Kışın yağmur yağdığından gelen kanalizasyon suları drenajlardan tıpa olduğu için dışarı taşıyor. İnşallah BUSKİ ile Karayolları arasındaki anlaşmazlık çözülerek bu sorunumuza bir çare buluruz. Eski adı Keyifali olarak geçen bu 10 dönümlük arazinin mahallemize yakışır bir piknik alanı olmasını  Büyükşehir Belediyesi’nden istiyorum” diye konuştu. Kurçin son olarak, “Köylümüz adına mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ