sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bingöl saldırısı davasında yeni gelişme

Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker'in yaralandığı, Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve koruma polislerinden Komiser Hüseyin Hatipoğlu'nun şehit olduğu saldırıyla ilgili yargılanan tutuklu sanıklar Erhan Şenyuva ve Ali Kılıçgedik, 5 yıl 7 ay 15'er gün hapis cezasına çarptırıldı.

Bingöl saldırısı davasında yeni gelişme
- A +

 

Bingöl'de 9 Ekim 2014 tarihinde Emniyet Müdürü Atalay Ürker ve yanındaki emniyet görevlilerine yapılan silahlı saldırı ardından, yürütülen operasyon kapsamında Genç İlçesi girişinde 4 PKK'lının öldürüldüğü çatışmanın ardından yakalanıp tutuklanan Erhan Şenyuva ve Ali Kılıçgedik'in yargılandığı davanın üçüncü duruşması yapıldı. Bingöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen haklarında 'devletin bütünlüğü ve birliğini bozmak', 'terör örgütü üyesi olmak' ve '6136 sayılı yasaya muhalefet' suçlarından 12 yıl hapis cezası istenen sanıklar, farklı illerde bulundukları cezaevinden duruşmaya telekonferans sistemi ile katıldı.

Mahkeme heyeti, sanıklar Erhan Şenyuva ve Ali Kılıçgedik'e, 'terör örgütüne bilerek ve isteyerek üye olmak' suçundan, 5'er yıl, 7'şer ay 15'er gün hapis cezası verdi.

Yorum Ekle