sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Beyazay ile 'Aşmak İçin Hareket'

Cumhurbaşkanlığı himayesinde çalışma yapan tek dernek olan Türkiye Beyazay Derneği Bursa Şubesi, Merinos Parkı içinde oluşturulan Engelsiz Sokak’ta, farkındalık yaratmak için çalışıyor.

Beyazay ile 'Aşmak İçin Hareket'
- A +

 

Mustafa Emre ÖZGEN

Türkiye Beyazay Derneği, 10 - 16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Merinos Parkı'nda kurulan Engelsiz Sokak'ta yerini aldı. Türkiye Beyazay Derneği Bursa Şubesi standını ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediyesi Recep Altepe, çalışmalar hakkında bilgilendirildi. Derneğin Bursa Şube Başkanı Füsun Koyunlular, ülke genelinde başlattıkları, engellilerin toplumda daha etkin rol alabilmelerini amaçlayan "aşmak için hareket" projesini anlatarak, ilgili projenin sloganının yazdığı tişörtü de Altepe’ye hediye etti. Engelli vatandaşların eğlenebileceği, bilimsel çalışmalar yapabileceği, yarışmalara katılabileceğini ortamların festival kapsamında oluşturulduğunu anlatan Altepe, Türkiye Beyazay Derneği Bursa Şubesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini, bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilediğini söyledi.

MAKEDONYALI GENÇLERİ MİSAFİR EDECEKLER

Etkinlikleri hakkında açıklama yapan Başkan Füsun Koyunlular, projelerinde engelli ve engelsiz bireyleri bir araya getirdiklerini söyledi. Öğrencilerin yanı sıra ileri yaşlardaki engellilere yönelik çalışmaları olduğunu da belirten Koyunlular, beden dili başta olmak üzere çeşitli eğitimler de düzenlediklerini kaydetti. Koyunlular şöyle konuştu; "İkimiz Bir Fidanız projesi ile Nilüfer İşitme Engelliler Meslek Okulu ve Sınav Okulları öğrencileri Demirtaş’ta birlikte fidan dikimi yapacaklar. Ayrıca 19 Mayıs'ta Makedonya'dan elli beş engelli genç soydaşımızı Bursa'da misafir edeceğiz. Onlarla birlikte 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'mımızı kutlayacak, Bursa'yı gezdireceğiz. Çalışmalarımıza gösterdikleri katkılar için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Recep Altepe’ye teşekkür ediyoruz.”

TÜM ENGELLİLERE ULAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ

Beyazay Derneği’nin ilk engelli milletvekili Lokman Ayva tarafından kurulduğunu hatırlatan Koyunlular sözlerine şöyle devam etti; “derneğimizin yurt içinde yetmiş yedi, yurt dışında ise yedi şubesi var. Çalışmalarımızı engellilerin kendini geliştirmesi, değerlerini güçlendirmesi ve öğrendiklerini başkalarına aktarması amacıyla gerçekleştiriyoruz. Cumhurbaşkanlığı himayesinde hizmet veren derneğimizde  “Engelleri Aşmak İçin Hareket” kampanyasıyla engelli ve engelsiz bireyleri bir araya getiriyoruz.100 bin engelli ile 100 bin engelsiz bireyin bir arada spor yapmasını veya sportif faaliyetlerde buluşturarak kaynaştırmasını amaçladığımız projemizde engellilerin de günlük hayatın içinde yer alan bizim gibi insanlar olduğunu anlatıyoruz. Türkiye Beyazay Derneği olarak bizler, yardım edebildiğimiz ölçüde engeli ne olursa olsun, tüm engellileri kucaklamaya ellerinden tutmaya çalışıyoruz.”

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler