BEV'den Başkan Aktaş'a ziyaret

BALKANTÜRK Eğitim Vakfı (BEV) Yönetim Kurulu genel kurul sonrası nezaket ziyaretlerini sürdürüyor. BEV Başkanı İlhan Uslu ve Bursa Milletvekili-BEV Mütevelli Heyeti Üyesi Atilla Ödünç ile Yönetim Kurulu üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret etti.

BEV'den Başkan Aktaş'a ziyaret
- A +

 

Ziyarette, BEV’in faaliyetleri ve Bursa’ya kazandırılması planlanan çalışmaları ile yeni projeleri değerlendirildi.

BEV Başkanı Uslu, vakfın 7 yıl süresince yaptığı çalışmaları özetlerken, BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’nın gün geçtikçe büyüyerek eğitim alanında daha etkin roller üstlendiğini söyledi. Uslu, “Yeni dönemde yönetim kurulu olarak bizde faaliyetlerimizi bir adım öne taşımak adına çalışmalarımıza tüm hızımız ve enerjimizle başladık. Bu kapsamda Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerden destek görmek ve bunu hissetmek bizler için çok önemli. Vereceğiniz destekler ile alacağımız güç vakfımızın yapılanmasının Bursa için çok önemli konumda olduğunun göstergesi. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederiz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Aktaş da, “Sanayi şehri olan Bursa’mızın ara eleman açığı var, mesleki eğitim veren okulların yetiştireceği gençler bizler için çok değerli, bu alandaki boşluğu doldurmamız şart. Devlet ve özel kurumların yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının ve vakıfların verdiği destekler bu anlamda büyük önem arz ediyor. Tüm kurumların ortak bir yol haritasında buluşarak yapacağı çalışmalar sonucunda doldurulamayacak boşluk kalmayacaktır. İhtiyaç duyulan her projede Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yapmaya her zaman hazırız” şeklinde konuştu.

BEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatma Küçüker, BEV Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Güler, Av. M. Olcay Durgunlu, Serdal Can ve Uzm. Dr. Erol Kılıç’ın da hazır bulunduğu görüşmelerin sonunda BEV Başkanı İlhan Uslu Başkan Aktaş’a ‘Bursa’ya Değer Katan Balkan Muhacirleri’ adlı kitabı hediye etti.

İlgili haber için tıklayın.

Bursa Büyükşehir'den sömestrde ücretsiz kodlama eğitimi

Yorum Ekle

İlgili Haberler