Beş bin liralık ödül çeki beklerken, kargodan tüy dökücü krem çıktı

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, 42 yaşındaki Murat Akbal telefonla katıldığı bir televizyondaki yarışmadan beş bin lira kazandığını, ancak kendisine hediye çeki diye gönderilen kutudan kazı kazan kartı ve tüy dökücü krem çıktığını söyleyerek polise şikayette bulundu.

Beş bin liralık ödül çeki beklerken, kargodan tüy dökücü krem çıktı
- A +

 

Çorlu’da nakliye işleri yapan Akbal, önceki akşam bir televizyon programındaki soru cevap yarışmasına telefonla katıldı. Televizyonda soruları doğru cevapladığı için beş bin lira kazandığını anlatan Akbal, yarışmanın ardından televizyon adına kendisiyle irtibat kuran kişilerin adresini isteyip ödül çekini kargoyla göndereceklerini söyledi.

‘Kanalı defalarca aradım, kimseye ulaşamadım’
Bir gün sonra evine gelen kargo görevlisine 69 lira ödeme yaptığını ifade eden Akbal, “Gelen kutuda kazandığım beş bin liralık ödül olduğunu zannediyordum. Kutuyu açtığımda ise tüy dökücü krem, kahve, kazı kazan kartı çıktı. Çok şaşırdım, televizyonu defalarca aramama rağmen kimseye ulaşamadım. Dolandırıldığımı anlayıp polis merkezine gittim ve kanaldan şikayetçi oldum” dedi. Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü, Akbal’ın şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler