Belediye başkanı pazar yerinde evlendi

Zonguldak’ın Kilimli İlçesi Çatalağzı Beldesi Belediye Başkanı CHP’li Adnan Akgün, 6 ay önce sözlendiği özel bir firmada halkla ilişkiler uzmanı 42 yaşındaki Songül Çağlar ile pazaryerinde yapılan düğünle evlendi.

Belediye başkanı pazar yerinde evlendi
- A +

 


Gelik Beldesi’nde özel maden ocağında maden mühendisi olarak çalışırken geçen yıl 30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Çatalağzı Belediye Başkanlığı’nı kazanan 52 yaşındaki Adnan Akgün’ün düğününe belde halkı yoğun ilgi gösterdi.

Yaklaşık 8 bin nüfusa sahip beldedeki 7 mahalleden düğüne katılım için araçlar tahsis edildi. Kapalı pazaryerinde yapılan düğüne CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, milletvekili adayları, bazı belediye başkanları ve yaklaşık 2 bin davetli katıldı. Başkan Akgün, gelin Songül Akgün ile müzik eşliğinde önce dans etti sonra da oyun oynadı. Akgün çiftini tebrik etmek için vatandaşlar zaman zaman kuyruk oluşturdu.

Belediye Başkanı Adnan Akgün, İzmit'te yaşayan eşiyle daha önce Zonguldak'ta tanıştığını ve 6 ay önce sözlendiğini söyledi. Başkan Akgün, "Belediye başkanının evlenmesi herhalde Türkiye’de istisnai bir durum. Belediye Başkanı olduktan sonra evlenmek de varmış" dedi.

Belediye Başkanlığı'nı kendisini halkın seçtiğini, düğününe de halkı o yüzden davet ettiğini belirten Akgün, şöyle dedi:

"Seçimle geldim, beni halk seçti. O zaman bekardım, evlenmek durumunda olduğum zaman halkla beraber düğün yapmam gerekiyordu. Tüm halkımızı davet ettik. Düğün salonu bu kalabalığı almazdı. Halkla beraber pazaryerinde güzel bir düğün yaptık. Atmosferde çok güzel."

Akgün, madenciliğin zor bir meslek olduğunu ama belediye başkanlığının daha zor olduğunu sözlerine ekledi. Songül Akgün ise çok heyecanlı olduğunu belirterek, "Adnan bey gibi çok değerli bir insanla hayatımı birleştirdiğim için çok mutluyum. Çok da heyecanlıyım. Böyle bir insanla olmaktan onur ve gurur duyuyorum" diye konuştu.

Geç saatlere kadar süren düğün de davetliler gönüllerince eğlendi.

Yorum Ekle