Bayramların vazgeçilmez hediyesi kestane şekeri

Sağlık açısından da vitamin dolu kestane şekerinin Ramazan Bayramı'nda götürülebilecek en güzel hediye olduğunu belirten Kardelen Kestane Şekeri Kalite Kontrol ve Ar-Ge Yöneticisi Ebru Aygün, kilosu 5-10 liraya satılan ürünlerin kestane şekeri olmadığını söyledi.

Bayramların vazgeçilmez hediyesi kestane şekeri
- A +

 

Kestane şekeri ile Bursa’yı dünyaya tanıtmaya kararlı olan Kardelen Kestane Şekeri, yaptığı yurt içi ve yurt dışı yatırımlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Yaklaşan Ramazan Bayramı'nda vatandaşların hem sağlık açısından hem de Bursa’yı simgesiyle tanıtmak açısından gidecekleri ziyaretlere kestane şekeri almalarını tavsiye eden Kardelen Kestane Şekeri Kalite Kontrol ve Ar-Ge Yöneticisi Ebru Aygün, “Ramazan Bayramı'na sayılı günler kaldı. Yoğun bir ramazan temposundan geçiyoruz. Bu esnada bayrama yönelik çalışmalarımız daha yoğun bir şekilde gerçekleşiyor. Burada bizim amacımız Bursa’nın simgesi olan kestaneyi, en kaliteli ve lezzetli bir şekilde tüketicilere sunmaktır. Biz Bursalı vatandaşlarımızdan Bursa’da veya şehir dışına gidecekleri bayram ve akraba ziyaretlerinde çikolata veya baklava yerine kestane şekeri götürmelerini tavsiye ediyoruz. Bu tercih şehrimizin tanıtımı açısından da çok faydalı olacaktır” dedi.

Zihinsel yorgunluktan sindirim sistemine kadar birçok konuda faydalı olan kestane şekerinin özelliklerinden bahseden Aygün, “Fosfor, demir gibi vitaminler konusunda zengindir. Çocukların gelişmesinde önemli rol oynar. Sağlık olarak basur ve varislere iyi geldiği söyleniyor. Hediyelik paketlerimizde Bursa’nın tarihi yerlerine, simgelerine yer vererek şehrimizin tanıtımına bu şekilde de katkıda bulunuyoruz. Bursa’nın tarihi ve kültürel zenginliklerini de bu şekilde göstermemiz gerekiyor. Her aileye ve kişi sayısına göre üretimimiz mümkün. 50 gramdan 10 kiloya kadar kestane şekeri paketi satışımızda bulunmaktadır” diye konuştu.

“5-10 LİRAYA KESTANE ŞEKERİ MÜMKÜN MÜ?”

Bursa'nın simge ürünlerinden kestane şekerinin, şehrin ana caddelerinde kilosu 5 ile 10 liradan satıldığına da dikkat çeken Aygün, “Bunlar müşteriyi kandırmaya yönelik satışlardır. Kestanenin ham haline baktığımız zaman 20 ile 25 liradan satılırken, kestane şekerinin kilosunu 10 liradan almak mümkün değil. Bunun hazırlanması, işçiliği, şekeri ayrı bir iştir. Biz kestane şekerinde kalitemizle ön plandayız. Bizim sloganımız ‘fiyat unutulur kalite akılda kalır’ olmuştur. Kalitemizi her geçen gün yüksek tutup farklı şekillerde kestane şekerini sunmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler