Bayram şekeri alırken dikkat!

Gaziantep’te şekerlemeciler, vatandaşları bayram şekeri alırken son kullanma tarihine dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Bayram şekeri alırken dikkat!
- A +

 

Ramazan Bayramına sayılı günler kala şekerler de tezgahlardaki yerini almaya başladı. Şekerlemeciler, bayram şekerleri alımı konusunda çeşitli uyarılarda bulundu. Günlük alınacak şekerin suyla tüketilmesi gerektiğini söyleyen Şekerlemeci Metin Usta, “Bayram şekeri alırken, çikolata alırken son kullanıma iyi dikkat etsinler, geçen yılın şekerlerini, daha ucuz bir fiyatla satışa sunanlar var. Vatandaşlarımız bunlara dikkat etsin” dedi.

“BAYRAM ŞEKERLERİNİ BELİRLİ OLAN YERLERDEN ALSINLAR”
Gelen misafirleri vatandaşları en iyi şekilde ağırlama için şekerlerini, çikolatalarını ve kolonyasını alırken dikkatli ve özverili davrandıklarını söyleyen Şekerlemeci Metin Özmezarcı, “Birçok şekerlemeci geçen yılın şekerlerini bu yıl tezgahlara çıkarıp ucuz yollarla satışa çıkarıyorlar. Vatandaşlarımızdan istediğimiz şu, şeker alırken, çikolata alırken çok dikkat etmelerini istiyoruz. Özellikle şekerin son kullanım tarihine dikkat etmelerini istiyoruz.

Şeker 2014-2015 olursa almayın. 2015-2015 şekerlerini almaları lazım. Çünkü bunlar yeni bir üründür. Çikolata alırken şekerin kendine has bir rengi olur. Eğer o renk beyazlaşmış gibi olmuşsa onu da almasınlar. Çünkü o çeşit şeker gün ışığına maruz kalmış, ve o şekilde piyasaya sunulmuştur. Kesinlikle bu tür şekerleri almasınlar. Aynı zamanda şekerlerinde kendine has bir rengi olur, kendine has bir görüntüsü olur. Bundan farklı bir şey olursa, kesinlikle bunları almasınlar çünkü eski şekerlerdir. Mesela bir şekerin fiyatı 12 lira ise, biri bu şekeri 11 liraya satıyorsa bu işi içinde bir hile vardır. Vatandaşlarımız Bayram şekerlerini belirli olan yerlerde alsınlar. Çünkü, her tarafta şeker satışları var” ifadelerine yer verdi.

“ABUR CUBURU ÇOK KAÇIRMAMAK LAZIM”
Şeker hastaları, özellikle şeker kullanırken, çok dikkat etmeleri gerektiğine de değinene Şekerlemeci Metin Usta, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şeker hastaları, günde bir tane şeker alsınlar. Oda nefislerini tatmin etmek için alsınlar. Yani fazla şeker tüketmemeleri lazım. Çocukların çok şeker tüketmemeleri lazım. Abur cuburu çok kaçırmamak lazım. İki tane ya vda bir tane şeker alsınlar ama yavaş yavaş alsınlar. O şekilde suyla tüketmelerini tavsiye ediyorum. Çok şeker zararlıdır.” 

Yorum Ekle

İlgili Haberler