Başkan Selçuk Türkoğlu beraat etti

Bursa Valisi Münir Karaloğlu'nun açtığı hakaret davasında, sanık olan ve resmi olarak dün Türk Eğitim Sendikası Başkanlığına geri dönen Selçuk Türkoğlu beraat etti.

Başkan Selçuk Türkoğlu beraat etti
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Mahkeme, kişisel hak ve özgürlükler kapsamında Selçuk Türkoğlu'nun kullandığı cümleler de suç unsurunun bulunmadığını ve ifadeleri eleşti kapsamında değerlendirirken Türkoğlu, 'Her zaman önemle söylediğim gibi, siyasallaşmamış adil bir yargı herkeslere ve her zaman lazım olacaktır' dedi.

Bursa okul müdürlerinin kıyıma uğratılmasına tepki olarak yapılan çeşitli eylemlerde kullanalılan cümleler den dolayı açılan davada beraat eden ve konuyla ilgili makamında açıklama yapan Türkoğlu,  'AKP İl Başkanı Cemalettin Torun ve AKP Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan'ın avukatlığını üstlendiği "Hakaret" davasından Allah'a şükürler olsun ki Beraat ettik' diye konuştu. Selçuk Türkoğlu son olarak, sürecin başından bugüne desteklerini esirgemeyen Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi ve Genel Başkan İsmail Koncuk ile Şube başkanlarına, yöneticilerine, sendika avukatları Selami Karaman ve Ahmet Başbey'e  teşekkür etti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler