sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Başkan adayları Divan'a çıktı!

Bursaspor Divan Kurulu toplantısı yapıldı. Başkan adayları Timur Noyan ve Cüneyt Özkan projelerini anlatırken, Recep Bölükbaşı, Bursaspor'un başarısı için bir kez daha yetki istedi.

Başkan adayları Divan'a çıktı!
- A +

 

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, genel kuruldan sonra en yakın zamanda divan kurulu seçimi yapıp görevi teslim etmek isediğini söyledi ve herkesten helallik istedi. Daha sonra kürsüye Divan Kurulu Üyesi Burhan Vatan geldi.

Divan Kurulu üyelerinin en çok arzu ettikleri konunun, divan kurulu üyelerinin daha aktif hale getirilmesi olduğunu söyledi. Vatan bunun için tüzüğün uygun olmadığını, yenilenmesi gerektiğini kaydetti.

Vatan, Bursaspor’dan başka sicil kurulu olmayan kulüp bulunmadığını belirterek, en kısa zamanda tüzük kongresi yapılması gçerektiğini ifade etti.

Vatan'ın konuşmasının ardından, başta Bursaspor Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bölükbaşı olmak üzere kulübe emeği geçenlere plaket verildi.

"ANAHTARI BÜYÜKŞEHİR'E VERİRİZ"

Başkan adaylarından önce Timur Noyan çıktı kürsüye. Noyan, "Transfer politikaları inanılmaz derecede arttı ve buna yak uyduramadık. Sadece bizim için geçerli değil. İstanbul takımları da mustarip. Bilançolarını kimsenin tutturamadığını görüyoruz. Bursasporumuz’a bakıyorum. İki kere dilekçe verdim. Hala bilgi alamadım. Bu nedenle hesap kitap yapılamıyor. Gelecek yönetim neyle karşılaşacağını bilmiyor. Bursasporumuzun iki senelik gelirleri temlikli. Bursaspor bugün kocaman bir holding. Bu rakamlarla bu kulüp yürümez. Anahtarı da götürür Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edersiniz” dedi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR KAYNAKLAR

Diğer başkan adayı Cüneyt Özkan da, Bursaspor'un geleceği için stratejik planın, öncelik sıralamasında ilk olduğunu söyledi. Gerçekten ihtiyaç olan tüzük değişikliğinin de önemine değinen Özkan, tüzüklerinin de hazır olduğunu söyledi. Cüneyt Özkan, sosyal yönetim ve taraftar meclisi taahhüdünde bulundu.

Geleceğin Bursasporlu futbolcularını yetiştirmek için altyapıya önem vereceklerini ifade eden Cüneyt Özkan, her satışta bonservis bedelinin yüzde 10’unun altyapıya harcanmasını öngördüklerini kaydetti.

Bursaspor Vakfı’nı aktifleştirmeyi de projeleri arasında sunan Özkan, bir genel kurul üyesi olarak Bursaspor Vakfı’nın herhangi bir faaliyetine tanık olmadığını ifade etti. Üyelere sosyal tesis yapacaklarını da belirten Özkan, Uludağ’da sürekli kamp merkezi yapacaklarını anlattı.

Bursastore’un politikalarını eleştiren Cüneyt Özkan, bu konuya da el atacaklarını  bildirdi. Belli başlı mağazalarda da Bursastore standı olacağını kaydetti. Sürdürülebilir gelir kaynakları yaratacaklarını ifade etti.

RECEP BÖLÜKBAŞI KÜRSÜDE

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, boş bir gemi devraldıklarını ama Bursaspor’un marka değerini yükselttiklerini ifade etti. Bölükbaşı, konuşmasında sıklıkla Timur Noyan’ı eleştirdi. Bölükbaşı, Bursaspor Başkanlığı için, “Orası vakit geçirilecek bir yer değil, çalışılacak bir yer” dedi. Bölükbaşı şöyle konuştu:

“Dördüncüyüz, kupada yarı finaldeyiz, Bursaspor’a gelmek isteyen değerli futbolcular var. Türkiye’nin en iyi futbolunu oynayan takım dediği Bursaspor’u yarattık biz. Bursaspor’da başkan olmak için önce çok iyi Bursasporlu olmak lazım. Bursaspor’un ne kadar borcu olduğunu bilmiyordum. Öyle geldim ben. Ben şu kadar para getireceğim, sponsor getireceğim sözlerini kimse yemiyor artık. Yemedik, yedirmedik. Cüneyt’le Mesut’u tenzih ediyorum. Geçen sene neden gelmediniz?

Ben istikrardan yanayım. Hedef ilk 5 olmalı. Bunu becerdik. Basketbol şubesi yoktu. Kurduk, inşallah ikinci lige çıkacağız. U21 üç maç sonra şampiyon olacak. Bizim Bank Asya'ya çıkmamız lazım. Vakıfköy Tesisleri meraydı. 49 yıllığına Bursaspor'a kazandırdık. Önümüzdeki dönemde Vakıfköy'e Türkiye'nin en büyük tesislerini yapacağız. Özlüce bizim değil. Milli Emlak'ın. Ankara'da bakanlarımızla görüştük. 2-3 ay içerisinde orasının da tapusunu alıyoruz. Kendir Yaylası'nı Bursaspor'a kazandırdık. Bursaspor benzin istasyonumuz da bitiyor. Bursaspor Cafe-Restoran konseptini gerçekleştiriyoruz. FSM Bulvarı'nda GS Store var. Orada da FSM Camisi otoparkında store açıyoruz. Durdurduk, yetki verirseniz hepsi yapılacak. Sizlere ne söz verdiysek de hepsini yerine getirdik. Beraber olalım, birlikte olalım.

200'le giden otomobil düşünün. Frene basacağız, durduracağız, şoförü değiştireceğiz. Olmaz böyle şey. Şimdi bir teklifim var. Cüneyt ve Mesut arkadaşıma, yönetimime girmelerini teklif ediyorum. Eğer Bursaspor'da birlik beraberlik olacaksa kucaklaşmamız lazım. İkisini de davet ediyorum. Arzu ederlerse yarın oturup konuşalım."

ÜÇ ADAY EL ELE

Adayların konuşmalarının ardından Kadir Şankaya kapanış konuşması yapmak üzere kürsüye geldi. Divan Başkanlık Kurulu Üyesi Galip Sakder, başkan adayları Recep Bölükbaşı, Timur Noyan ve Cüneyt Özkan'ı da sahneye çağırarak el ele birlik beraberlik pozu vermelerini sağladı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler