sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Başkale'de AK Parti-HDP gerilimi

Van'ın Başkale İlçesi'nde seçim çalışması için esnafı ziyaret eden AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda ve 4'üncü sıra milletvekili adayı Faruk Alparslan'a, HDP'li olduğu belirtilen bir grup tepki gösterdi.

Başkale'de AK Parti-HDP gerilimi
- A +

 

Tepkilerin büyümesi üzerine Ak Partililer ziyareti yarıda kesip ilçeden ayrıldı. Olayla ilgili aralarında DBP İlçe Başkanı Senar Yeşilırmak'ın da bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.
 
Bugün Sabah saatleride AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda ve AK Parti Van 4'üncü sıra adayı Faruk Alparslan seçim çalışması yapmak için Başkale İlçesi'ne gitti. Bir taziye ziyaretine katılan iden AK Partililer, burada bir grup tarafından tepki görünce ilçe merkezinde esnafı ziyaret edip broşür dağıtmaya başladı. Bu sırada bir grup yine AK Partililerin bulunduğu fırının içine girerek ilçeyi terk etmelerini istedi. Tepkilerin büyümesi üzerine polisler, AK Partililerle HDP'li olduğu belirtilen grubun arasına girdi. Bunu üzerine AK Partililer esnaf ziyaretini yarıda keserek ilçeden ayrıldı.
 
BİZ ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ
 
Olaylar sonrası açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda, HDP'nin seçim çalışmalarına engel olmaya çalıştığını belirterek, "Biz bir taziye ziyaretine gittik. Buraya gelen DBP ve HDP'li yönetici ve üyeleri bize hakaret etti. Biz buradan ayrıldık. Daha sonra yolumuzu araçlarıyla kestiler. Biz buradan da geçerek esnaf ziyareti yapmaya başladık. Maalesef gelip bizim ziyaret ettiğimiz bir fırında bize hakaret edipp, fiili müdahalede bulundular. Bunların kimsenin seçim çalışması yapmasına tahamülleri yok. Bunlar bizimle halkımız arasına mesafe koymaya çalışıyorlar. Biz her türlü seçim çalışmamızı yapacağız. Ancak bu saldırganların bulunup cezalandırılmasını istiyoruz" dedi.
 
OLAY SONRASI 4 GÖZALTI 
 
AK Partililerin ilçeden ayrılmasının ardından polis, tepki gösteren grubun içinde bulunan DBP İlçe Başkanı Senar Yeşilırmak, DTK Başkale Delegesi Derviş Polat, DBP'li Başkale Belediye Meclis üyesi Selahattin Bozkurt ve HDP İlçe Yöneticisi Salih Tayfun'u gözaltına aldı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler