Başbakan'ın doktorundan flaş açıklama

AK Parti Tokat ikinci sıra milletvekili adayı olan Celil Göçer, yaptığı açıklamada, Davutoğlu'nun seçim çalışmalarında Dışişleri Bakanlığı'ndaki yoğun temposundan dolayı antrenmanlı olduğunu söyledi.

Başbakan'ın doktorundan flaş  açıklama
- A +

 

Başbakanlık Sağlık Koordinatörü Prof. Dr. Celil Göçer, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun günde ortalama 3 miting yaptığını belirterek, "Küçük bir iki ses kısıklığı dışında ciddi bir problemi olmadı" dedi. 

Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanlığı yaptığı döneminde bir günde bir kaç ülke gezdiğini anımsatan Göçer, "Zannediyorum, Türkiye Cumhuriyet tarihinde bu kadar eforla çalışan Dışişleri Bakanı olmamıştı. Dolayısıyla Sayın Başbakanımız antrenmanlı. İlk defa böyle bir tempo içerisinde değil ama şu anda da diğer siyasi parti liderleri içerisinde en yüksek kapasiteyle en yüksek eforla sayın Başbakanımız çalışıyor. Günde ortalama 3 miting yapıyor. Hakikaten çok kolay bir tempo değil ama bünyesi sağlam olduğu için şu ana kadar herhangi bir problem yaşanmaksızın gayet iyi gidiyor" diye konuştu.

Göçer, 7 Haziran seçim çalışmalarına tempoyu artırarak devam eden Davutoğlu'nun tüm illere gitme kararlılığı olduğunu vurguladı.

Başbakan Davutoğlu'nun göreve geldiği ilk günden itibaren her şeyini yakından takip ettiklerini anlatan Göçer, şunları kaydetti:

"Her türlü gıdası, içtiği sıvı kontrolümüz altında. Efor kapasitesi arttıkça küçük düzenlemeler yapıyoruz. İşimiz çok zor değil, geçmişinde önemli bir hastalık yok. Hiç sigara kullanmamış. Bunu Sayın Başbakanımız, 'sigara kullanmadım' diye övünerek söyler. Dolayısıyla sağlığı oldukça iyi. Bize düşen sağlığının iyi halini ve efor kapasitesini devam ettirmek. Küçük bir iki ses kısıklığı dışında ciddi bir problemi olmadı. O da son derece normal. Sonuçta, bir günde 3 miting yapıyorsunuz. Coşkuyla konuşuyorsunuz. Öyle olunca ses telleri neticede bir kas. Uzun yürüdüğünüz bacağınızda nasıl kramp olur, uzun konuştuğunuzda ses tellerinizi de bir kramp haline benzetmek uygundur. Dinlendiğinde hemen geçiyor. Çok şükür şimdiye kadar ciddi bir problemimiz yok."

"Uyku konusunda maalesef bizim dediğimizi yapmıyor, yapamıyor" diyen Göçer, "Çünkü, işi bitmeden elbette uykuya geçmiyor. Yeteri kadar dinlenmeye çalışıyor ama bu yoğun tempoda daha çok istirahatinden, uykusundan fedakarlık yaptığı oluyor" ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler