Başbakan Van‘da konuştu!

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Van mitinginde konuştu. Davutoğlu köylerde bazı çetelerin muhtarları tehdit ettiğini söyledi.

Başbakan Van‘da konuştu!
- A +

 

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

Şiddete, teröre yönelik bir dil kullanıyorsanız yanlış yoldasınız demektir.

Gezi ile birlikte milleti şiddete mahkum ettiler. Bunlar millete bu kadar yabancı. Gençlik bize, sandık gençlere emanet.

Türk'e yabancı CHP'yi, Kürt'e yabancı HDP'yi bu millet iktidar yapar mı?

Türkiye'de iki siyaset var bir birleştiren bir de parçalayan ve ayrıştıran siyaset yüz yıldır bu mücadele sürüyor Çanakkale'de bu birliği gördük oraya yürüyenler sen Kürt müsün, sen Alevi misin sen Türk müsün sen Sünni misin diye yürümediler. Bu Allahuekber sesleri dinmesin diye yürüdüler.

Bütün yasakları kaldırdık inşallah bu dönem ilk defa başörtülü kardeşlerimiz Meclis'e girecek. Olağanüstü hali kim kaldırdı? Dağları meraları bu aziz halka kim açtı. TRT Kürdi ile şunu söyledik Türkçe gibi Kürtçe'de bizim dilimizdir ve bizim dilimiz olacaktır. Önemli olan o dille ne ifade ettiğinizdir. Şiddete yönelen bir dil kullanıyorsanız hangi dili kullanıyorsanız kullanın yanlış yoldasınız.

Çözüm sürecinde silahlar bırakılsın dediğimizde karşımızda bir cephe oldu. CHP halkın değerlerine ne kadar yabancı ise HDP'de o kadar yabancıdır. CHP sorar İsrail ile neden dost değiliz? Diğer yandan HDP Eş Genel Başkanı Kudüs Yahudilerindir der Kudüs bizimdir bizim kalacaktır.

24 Nisan yaklaşırken Papa açıklama yaptı dedi ki 'Müslümanlar soykırım yaptı' sonra Eş Genel Başkan dedi ki 'Soykırım yapılmıştır, Kürtler yapmıştır ve ben özür diliyorum' ey Vanlılar siz buna hayır diyecek misiniz?

ÇETELER TEHDİT EDİYOR

Seçimler yaklaşıyor. Bazı çeteler muhtarları dolaşıp şu köyden şu kadar oy çıkmazsa hesabını sorarız diyor.

Hani kadınlarımıza sahip çıktığını iddia eden bu kadın örgütleri ve HDP'ye destek isteyen aydınlara sesleniyorum. Bakın buradan meydan okuyorum Demirtaş ve arkasındaki çevrelere ve aydınlara sesleniyorum. Dün Siirt'te miting yaptık ve mitingden sonra üç kızımız Elif, Merve ve Yeter bizim mitingden çıkıp HDP binasının önünden geçerken saldırıya uğradı. Bunlar kadına karşı şiddeti gündeme getirenler şimdi cevap versin bu zorba erkekler HDP binasından çıktı ve bacılarımıza saldırdılar. Biz HDP binalarına saldırı yapıldığında hemen kınadık HDP ve özgürlükçü geçinen aydınlardan bir tek kınama gelmedi bari bu genç kızlara yapılan saldırıyı kınasın. Birileri bizim gençlerimize sadece AK Partili oldukları için saldırırsa bunun hesabını sorarız.

İstediklerini destekleyebilirler ona sözümüz yok. Ama aynı yayın organı daha önce CHP'ye destek veriyordu.

Van'ı yeniden AK Parti inşa etti. Peki HDP neredeydi o zaman? Bunların derdi Türkiye'yi zayıflatmak.

Dün Siirt'te miting yaptık, mitingden çıktık, ben Tunceli'ye geçerken bir haber geldi. Üç kız kardeşimiz, AK Genç'li üç kız; Elif, Merve, Yeter. Bizim mitingden çıkıp HDP binasının önünden geçerken barbar birtakım zorbalar tarafından saldırıya uğradı. Bunlar hani kadına karşı şiddeti gündeme getirenler, ki biz herkesten önce getirdik, şimdi cevap versinler. Bu barbar, zorba erkekler HDP binasından çıktı ve bizim kız kardeşlerimize, bacılarımıza saldırdılar. HDP binasının hemen önünde oldu bu olay. Biz, HDP binalarına saldırı yapıldığında hemen karşı bir tepkiyle kınadık, daha şimdiye kadar ne Demirtaş'tan, ne HDP'den, ne özgürlükçü geçinen aydınlardan AK Parti'lilere yapılan saldırılara tek bir kınama gelmedi.

Kimseden korkmayın. Oyunuzu kullanın. Gidin oyunuzu kime vereceksiniz verin.

Biri bir tarafta ırkçılık yapıyor diğeri diğer tarafta. Bunlar nasıl anlaşıyor?

HDP'nin bir baraj sorunu var ama Kürtlerin baraj sorunu yok. Kürtlerin de partisi AK Parti'dir.

Yorum Ekle

İlgili Haberler