sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Başbakan iki günde rekor kırdı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul turunda iki günde 17 ilçede konuşarak rekor kırdı.

Başbakan iki günde rekor kırdı
- A +

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun tüm yurdu kapsayan miting maratonu 2-3 Haziran tarihlerinde İstanbul'da devam etti. Davutoğlu, dün özel uçakla saat 10.15'te İstanbul'a geldi. İki günde toplam 17 ilçede konuşan Davutoğlu bir rekora da imza atmış oldu.

MİTİNGLER DÜNYANIN HER YERİNDEN İZLENİYOR

İstanbul'daki 16 ilçeyi kapsayan miting programı süresince Yeni Türkiye Dijital Ofisi her ilçe mitingini canlı yayınlarla sosyal medyaya taşıyarak bir ilki gerçekleştirdi. İlk kez bir siyasi liderin mitingleri, birçok sosyal mecrada gün boyu gerçek zamanlı olarak paylaşıldı ve dünyanın her köşesinden izlenebildi.

DAVUTOĞLU 10 İLÇEDE KONUŞTU

Davutoğlu, 2 günlük İstanbul programının ilk gününde Zeytinburnu, Bahçelievler, Gaziosmanpaşa, Arnavutköy, Bahçeşehir, Esenyurt, Küçükçekmece, Fatih, Güngören ve Bağcılar'da konuşarak rekor kırdı.

İKİNCİ GÜNDE ANADOLU YAKASINDA 7 İLÇEDE KONUŞTU

Başbakan Ahmet Davutoğlu İstanbul'daki ikinci gün maratonunda Anadolu yakasında 7 ilçede il mitingleri gibi vatandaşlara hitap etti. Beykoz, Ataşehir, Ümraniye, Sancaktepe, Kartal, Tuzla, Pendik ilçelerinde konuştu. Tüm bu gezilerde Başbakan'a istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul AK Parti il başkanı Selim Temurci eşlik etti.

Davutoğlu'nun buradaki konuşmalarında öne çıkan satırlar şunlar oldu:

"BU KILIÇDAROĞLU ZAVALLI"

"Bu Kılıçdaroğlu bir zavallı, zavallı. Kendine güveni yok, oy istediği millete güveni yok. Aday olur İstanbul'dan büyükşehir belediyesine, oy verecek sandığı bulamaz. Kağıthane'ye 'Kağıttepe' der. Allah aşkına bu ülkede bunların bir dikili ağacı var mı?" dedi.

Ataşehir'e, ilçe olduktan sonra birçok hizmeti getirdiklerini anlatan Davutoğlu, Ataşehir'in bütün metro hatlarının kavşak noktası olduğunu bildirdi.
Kartal-Kadıköy metro hattının buradan geçtiğini dile getiren Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"ANADOLU YAKASINA METRO MÜJDESİ"

"Bostancı-Dudullu hattı, Kuzey-Güney hattında yine buradan geçecek. Planlama halindeki Kadıköy-Sultanbeyli hattı yani Kadıköy-Ataşehir, Sancaktepe-Sultanbeyli de buradan geçiyor. Sancaktepe ile burada TÜRKİŞ bloklarıyla olan hattı da yapıyoruz. Yani Ataşehir Allah'ın izniyle bütün Anadolu yakasının metro hatlarının merkezi olduğu gibi Marmaray'a inen kuşağın da ana kavşak noktası olacak. Bu hizmetleri kim getiriyor? Bunların aklı erer miydi metroya? MHP'nin genel başkan yardımcısı olan önemli bir ismi vaktinde ulaştırma bakanıydı 2001'de. Önüne hızlı tren projesini götürüyorlar, İstanbul-Ankara hızlı tren. Diyor ki 'Bunu biz görmeyiz, çocuklarımız da görmez, torunlarımız da'. Siz gördünüz mü? İstanbul'la Ankara arası 3,5 saate indi mi? İnşallah şimdi süper yüksek hızlı trenle 1,5 saate indireceğiz. Bu ne biliyor musunuz? Fatih Sultan Mehmet Han'a Bizans İmparatoru elçi gönderir. Birtakım talepler veya görüşmeler için. Fatih Sultan Mehmet Han der ki 'Benim gücümün ulaştığı yere sizin hayaliniz yetişmez'. Aynen böyle. Muhalefete diyoruz ki 'Bizim gücümüzün eriştiği yere sizin hayalleriniz yetişmez'. Bu kervan yola çıktı. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2001'de AK Parti kervanı yola çıktı. 94'ten bu yana da İstanbul'da onun büyükşehir belediye başkanlığıyla İstanbul'un kaderi değişti" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler