evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma evden eve nakliyatBaşbakan Davutoğlu'dan sürpriz ziyaret

Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu'nun çocuk evine yaptığı ziyarete, katılarak sürpriz yaptı. Karşılarında Başbakan Davutoğlu'nu gören çocuklar büyük sevinç yaşadı.

Başbakan Davutoğlu'dan sürpriz ziyaret
- A +

 


Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu'nun Başkent Çocuk Evi'ne yaptığı ziyarete katıldı.

Başbakanlık Basın Merkezince, Sare Davutoğlu'nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ile Başkent Çocuk Evi'ne gerçekleştirdiği ziyaretin görüntüleri paylaşıldı.

Çocuklarla tek tek ilgilenen ve tanışan Davutoğlu'nun ziyareti sürerken, Başbakan Ahmet Davutoğluda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Milli Güvenlik Kurulu üyelerine verdiği iftarın ardından çocuk evine geldi.

Başbakan Davutoğlu'nu bir anda karşılarında gören çocuklar şaşkınlık yaşadı. Davutoğlu'na sarılan çocuklar,  Davutoğlu'nun "Bekliyor muydunuz?" sorusuna, "Hayır" karşılığını verdi.

Sare Davutoğlu, bir çocuğun yaşadığı şaşkınlığı eşine aktarırken, Başbakan Davutoğlu da çocuklarla yakından ilgilendi. 

Bir kızın kendisine "Ahmet Hoca diyelim mi?" sorusuna "Evet" karşılığını veren Davutoğlu, kızlardan birisinin kendisi ve eşi Sare Davutoğlu için yazdığı akrostiş şiiri okuyarak, "En güzel şiir bu" ifadesini kullandı.

Çocuklarla gerçekleştirdiği sohbette evde 7 kızın kaldığını öğrenmesi üzerine de Davutoğlu, 7 kardeşin bir arada olmasının ne kadar güzel bir şey olduğunu söyledi.

"Gönlümde görürüm sizi ben" 

Çocuklarla oynadıkları oyunlar üzerine sohbet ederken Sare Davutoğlu, "Ahmet amcanız çok güzel kızma birader oynar" dedi. Bakan İslam'ın "Onlar kızma birader bilmiyordur büyük ihtimalle" ifadesi üzerine ise Başbakan Davutoğlu, "Onlar kızma bacı biliyordur" diye karşılık verdi.

Kızlara "Satranç bilen var mı?" diye soran Davutoğlu, çok sayıda elin kaldırılması üzerine satrancı en iyi kimin oynadığını sordu. Davutoğlu, kızların satranç oynama teklifine "Oynayalım bir ara inşallah" karşılığını verdi.

Sohbet esnasında bir kızın "Nasıl gidiyor işleriniz hocam?" şeklindeki sorusu üzerine ise Başbakan Davutoğlu, "Fena değil, hükümet kuracağız işte. Sizinki kadar zor iş değil, bizimki kolay. Hükümet kuruyoruz, hükümeti yönetiyoruz" ifadesini kullandı.

Televizyona sık sık çıkıp çıkmadığının sorulması üzerine, "Her gün çıkıyorum, çıkarken bana selam et" diyen Davutoğlu, bir kız çocuğunun kendilerini görüp görmediğine yönelik sorusuna ise, "Gönlümde görürüm sizi ben, kalbimden. Bir insan birini çok sevdi mi, kalbinden görür" yanıtını verdi. 

Çocuklarla satranç oynayan ve onların fotoğraf çeken Davutoğlu, bir çocuğun "Ben de sizi çekeyim" sözleri üzerine, fotoğraf makinesini kıza vererek fotoğraf çektirdi. 

Kızlarla kitaplar hakkında sohbet eden Davutoğlu, bir kitabı "Sevgili Esra'ya en iyi dileklerimle" yazarak imzaladı. 

Başbakan Davutoğlu eşi Sare Davutoğlu'yla birlikte kızlarla hatıra fotoğrafı da çektirdi.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ