Banka soyguncusu yakalandı

İstanbul'da bir banka şubesine pompalı tüfekle soyarak 26 bin lira gasp eden şüpheli polis tarafından yakalandı.

Banka soyguncusu yakalandı
- A +

 

Polisin olaydan sonra yaya olarak kaçan şüpheliyi güvenlik kameraları yardımıyla evinin bulunduğu sokağa kadar takip edip gözaltına aldığı öğrenildi. Soygun anı ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

BANKADA PANİK YAŞANMIŞTI

Bağcılar, Güneşli , Koçman Caddesi üzerinde bulunan bir bankada 17 Haziran 2015 tarihinde meydana gelen olayda elinde pompalı tüfekle içeri giren soyguncu önce güvenlik görevlisinin silahını almıştı. Ardından paraların bulunduğu bölüme yönelen soyguncu elindeki bez çuvalı bankoda çalışanlara uzatarak doldurmalarını sağlamıştı. Bankada büyük paniğin yaşandığı olay sırasında baz müşteriler koşarak dışarı kaçarken, şüpheli bankadan 26 bin lirayı gasp ederek yaya olarak kaçmıştı.

GÜVENLİK KAMERALARI KULLANILARAK EVİNE KADAR TAKİP EDİLDİ

Polis tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis önce banka güvenlik kameralarını inceledi. İncelemede soyguncunun güneş gözlüğü ile yüzünü saklamaya çalıştığı belirlendi. Daha sonra soyguncunun kaçtığı güzergahtaki yüzlerce saat güvenlik kamera görüntüsünü taranarak şüpheli oturduğu evin sokağına kadar takip edildi. Şüphelinin kaçarken üzerindeki tişörtü değiştirdiği ve çaldığı paralar ile silahı bir poşete koyduğu belirlendi.

EVİNDE SİLAHI İLE BİRLİKTE YAKALANDI

Polis bu sokak üzerinde yaptığı araştırmada soygunu gerçekleştiren Yavuz H.(37)'yi gözaltına aldı. Şüphelinin evinde yapılan aramada olayda kullandığı pompalı tüfek ile bir miktar para ele geçirildi. Gasp Büro Amirliği'ne getirilen şüpheli Yavuz H.'nin daha önceden polise geliş kaydının bulunmadığı öğrenildi. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler