sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bank Asya'da son dakika gelişmesi

BDDK'nın Bank Asya'yı TMSF'ye devretmesinin ertesi gününde, gözaltı piyasasında hisseleri işleme kapatılan hisseler bugün işleme açıldı, bankanın hisseleri yüzde 9.21 düştü.

Bank Asya'da son dakika gelişmesi
- A +

 

TMSF'nin hisselerine el koymasından sonra hisseleri geçici olarak kapatılan bank asya'nın işlem sırası bugün gözaltı pazarında yeniden işleme açılırken, hisseler yüzde 9.21 düşüşle tavan fiyat olan 0.69 liradan açıldı.

Gözaltı pazarındaki hisselerin işleme açıldığı açıklaması Borsa İstanbul tarafından KAP'a yapıldı.

Tek fiyat sisteminin uygulandığı bu pazarda açılış seansı emirleri 1400-1410 arasında toplanıyor. Saat 1415 ile 1730 arasında ise emir gönderilebilirken, 1730-1733 arasında tek fiyat belirleniyor ve 1738-1740 arasında tek fiyattan kapanış işlemlerine tabi tutuluyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), 29 Mayıs'ta Bank Asya'nın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilmesine karar verildiğini açıkladı.

BDDK'dan yapılan yazılı açıklamada kararın, bankanın mali bünyesi, ortaklık ve yönetim yapısı ile faaliyetlerinde yaşanan sorunların katılım fonu sahiplerinin hakları ve mali sistemin güven ve istikrarı bakımından tehlike arzettiği gerekçesiyle alındığı belirtildi

İlgili Haberler