BALKANTÜRKSİAD'ın önemli konuğu

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetimi, Slovenya’nın Ankara Büyükelçisi Primož Šeligo'yu ağırladı.

BALKANTÜRKSİAD'ın önemli konuğu
- A +

 

Ziyarette konuşan BALKANTÜRKSİAD Başkanı Fatih Şakir, Balkan ülkeleri ile sürekli irtibat halinde olduklarını belirtirken, “Ekonomik ve ticari alanlardaki iş birliklerimizin yanı sıra sosyal ve kültürel alanlarda da önemli çalışmalar yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde pandemi öncesinde olduğu gibi yurtdışı ekonomi zirvelerine yeniden başlayacağız” dedi.

Slovenya’nın Ankara Büyükelçisi Primož Šeligo da BALKANTÜRKSİAD üyelerini ülkesine davet ederken, “Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile temaslarımız sürüyor. Gelecek yıl Bursa’dan büyük bir işadamı heyetini ülkemizde ağırlayacağız.  Ayrıca Bursa’da bir de fahri konsolosluk açmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Büyükelçi Primož Šeligo'nun BALKANTÜRKSİAD’ı ziyareti Slovenya ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin gözden geçirilmesi ve ticari işbirliği imkanlarının değerlendirilmesi ile devam etti. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler