Bakın uçağı niye düşürmüş!

Germanwings uçağını düşürerek, kendisiyle birlikte 150 kişinin ölümüne neden olan yardımcı pilot Andreas Lubitz’in borç batağında olduğu ortaya çıktı.

Bakın uçağı niye düşürmüş!
- A +

 

Bild gazetesinin haberine göre, Lubitz hakkında doğduğu kent Montabaur’da iflas başvurusu yapıldı. Andreas Lubitz’in varislerinin, mirası reddettiklerini yazan gazete, Montabaur Yerel Mahkemesi tarafından Lubitz hakkında iflas işlemi başlatıldığını duyurdu.

Alacaklı olanların mahkemeye başvurdukları kaydedilen haberde, Lubitz’in ne kadar borcu olduğu açıklanmazken, hatta pilotluk eğitiminin masraflarını dahi henüz ödemediği öne sürüldü.

Andreas Lubitz’in psikolojik sorunları olduğu, sağlık sorunları yüzünden bir daha uçamama korkusu nedeniyle intihar ettiği tahmin ediliyordu. Lubitz hakkında ortaya çıkan bu bilgi, Lubitz’in altından kalkamadığı borçları nedeniyle mi intihar ettiği sorusunu gündeme getirdi.

Lubitz, 24 Mart tarihinde Germanwing’in Barcelona- Düssseldorf seferini yapan 4U9525 sefer sayılı uçağını içindeki 149 kişiyle birlikte Fransız Alpleri'ne kasten düşürerek ölümüne neden olmuştu.

Lubitz’in yüksek düzeyde borçlu olduğu yetkililere dayanarak verdiği habere göre, yetkililer Lubitz’in sağlık sounları nedeniyle uçuş lisansının iptal edilmesi ve bir daha uçamamaktan korktuğu için uçağı düşürdüğünü düşünüyor.

RAPOR ALMADAN ARA VERMEK İÇİN UĞRAŞMIŞ

Andreas Lubitz’in doktordan iş göremez raporu dışında belirli bir süreliğine çalışmamanın yollarını aradığı belirtiliyor. İddialara göre Lubitz, böyle bir hakkı elde edebilmek için son aylarda çok sayıda doktora gitti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler