Bakandan Bor müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Eti Bor İşletmelerinde büyük bir AR-GE merkezi kurulduğunu söyledi.

Bakandan Bor müjdesi
- A +

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Eskişehir'in adını bütün Türk dünyasında bilinir hale getirmeye çalıştık. Şimdi onun semerelerini, cazibe merkezlerimizi de tanıtarak alacağız" dedi.

ESKİŞEHİR AFYON 40 KM KISALACAK

Seyitgazi ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi önünde vatandaşlarla bir araya gelen Avcı, Eskişehir ile Afyonkarahisar arasındaki yolun çalışmalar tamamlandığında 40 kilometre kısalacağını söyledi.

Kapalı devre cazibeli sulama sistemi için bir proje hazırlandığını belirten Avcı, çiftçilerin ürünlerinin bu sistemle daha da bereketleneceğini dile getirdi.

BOR MADENİ İÇİN 135 MİLYONLUK PROJE

Eti Bor İşletmeleri ile ilgili 24 projenin sürdüğünü anlatan Avcı, "135 milyonluk büyük bir proje. Özellikle bu bütün Türkiye'deki bor madenlerini de ilgilendiren araştırmaların yapılacağı Ar-Ge merkezi olacak'' ifadesini kullandı.
Avcı, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansının Seyitgazi'deki yatırımlarına ilişkin bilgi verdi.

"ESKİŞEHİR'İ DÜNYAYA TANITACAĞIZ"

Bu ilçenin yeterince tanıtılamadığını kaydeden Avcı, şöyle konuştu:
"Burada bir tarih yatıyor. Biz de her gün içinde olduğumuz için, sahip olduğumuz tarihi ve kültürel zenginliklerin çok farkında olamayabiliyoruz. 10 binin üzerinde lise öğrencisini öğretmenleriyle Türk dünyasına, Azerbaycan'a, Türkmenistan'a, Kırım'a, Batı Trakya'ya, Selanik'e, Saraybosna'ya ve Kıbrıs'a gönderdik. Tabii orada arkadaşlıklar, dostluklar oldu. Eskişehir'in adını bütün Türk dünyasında bilinir hale getirmeye çalıştık. Şimdi onun semerelerini, cazibe merkezlerimizi de tanıtarak alacağız."

İlgili Haberler