Bakan Zeybekçi’den erken seçim uyarısı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Bizler yarın hemen seçim olacakmış gibi hazır olacağız. Belki yarın belki yarın da yakın. Şimdilik böyle bir şey yok. Ama seçim her an olacakmış gibi iri ve diri olacağız’’ dedi.

Bakan Zeybekçi’den erken seçim uyarısı
- A +

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti Denizli İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Kültür Sitesi’nde düzenlenen iftara Bakan Zeybekci’nin yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar, AK Parti Denizli İl Başkanı Şahin Tin, ilçe belediye başkanları, delegeler ve seçimde görev yapan sandık görevlileri katıldı. Akşam ezanının okunmasından hemen önce salona gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, partililerle selamlaştıktan sonra iftarını yaptı.

‘MİLLET AK PARTİ İKTİDARINA DEVAM DEDİ’

İftarın ardından konuşan Bakan Nihat Zeybekci, bu hafta başlayacak olan koalisyon görüşmelerini değerlendirdi. Zeybekci, ‘’Millet AK Parti iktidarına devam dedi. Hükümeti kurma görevini bize verdi. Ancak millet bize bir şart sundu. Başka bir partiyle uzlaşacaksın. Biz de seçim akşamı dedik ki, millet ne derse başımızın üstüne. O andan itibaren milletimize hizmet etmek için, Türkiye’yi iktidarsız bırakmamak için tüm kapılarımızı açtık. Hiç kimseye karşı hiçbir renkte çizgimizin olmadığını da söyledik’’dedi.

Seçim akşamı muhalefet partilerinin sanki seçim kazanmış gibi konuşmalar yaptığını ifade eden Zeybekci sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’Seçim akşamı sanki muhalefet partileri bizden fazla oy almış gibi sevindi. Elini sallayıp ‘hadi bir daha seçime’ diyenler veya ‘biz başbakanlık istiyoruz’ diyenler oldu. Ancak seçim günü geçtikçe ilerleyen günlerde herkes tarafından daha iyi anlaşılmaya başlandı. Blok diyenler vardı. Hala bu sonuçları anlamayanlar da var. Kimisi başbakanlığı başkasına veriyordu. Sanki millet başbakanlığı ona vermiş gibi. Kendi kendilerine züğürt tesellisiyle sanki evcilik onar gibi hükümetçilik oynamaya başlamışlardı.’’

‘ÜLKEYİ İKTİDARSIZ BIRAKMAMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’

Koalisyon çalışmalarının bu hafta içi başlayacağını açıklayan Bakan Zeybekci, ‘’Cumhurbaşkanımız hükümet kurma görevini Başbakanımıza verdiği andan itibaren Başbakanımız tüm siyasi partiler ile görüşecek. Önce diyecek ki, ‘ Millete hizmete var mısınız?’ Şundan emin olun ki bu ülkeyi hükümetsiz bırakmamak için elimizden geleni yapacağız. Ancak bazen biri görenler de söylüyor. Gerekirse tekrar millete gideriz ve bundan asla çekinmeyiz. Türkiye’nin hükümetsiz kalması asla ve asla AK Parti’den dolayı olmayacak. Çünkü millet bize hükümeti kur diye görev verdi. O konuda gayret göstereceğiz’’dedi.

TEŞKİLATLARA ERKEN SEÇİM UYARISI

Herkesin her türlü sonuca hazır olmasını isteyen Bakan Zeybekci sözlerini şöyle tamamladı: ‘’ Savaştaymış gibi eğitim yapmak, eğitim yapar gibi savaşmak. Ben bu sözü çok severim. Bizler yarın hemen seçim olacakmış gibi hazır olacağız. Belki yarın belki yarın da yakın. Şimdilik böyle bir şey yok. Ama seçim her an olacakmış gibi iri ve diri olacağız.’’

Konuşmaların ardından Bakan Zeybekci, Denizli’de en fazla oy alan 3 mahalle temsilcisine plaket verdi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler