Bakan huzurevi açtı

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde TOKİ tarafından yapılan 88 yatak kapasiteli yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından hizmete açıldı.

Bakan huzurevi açtı
- A +

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İslam dininde yaşlıya hürmetin önemine işaret ederek, “Yaşlısına hürmet eden toplumlar her zaman huzur içinde yaşarlar. Biz AK Parti hükümeti olarak 12 yıldan bu yana uyguladığımız sosyal politikalarla yaşlılarımızın, engellilerimizin hep yanında olduk. Bundan sonrada olmaya devam edeceğiz” dedi.

2012 yılında Türkiye’de yaş ortalamasının 63 olduğunu belirten Müezzinoğlu, "Şu an 77’ye çıktı. Biz insanımıza refah ve huzur verdikçe ömrümüz de uzuyor. Eskiden ambulansı olmayan bir Türkiye’den şimdi ambulans helikopterleri, uçakları olan bir ülkeye geldik. İnşallah daha da ileriye gideceğiz. Çok gelişmiş Avrupa ülkelerinde ne varsa bizim ülkemizde de olacak” şeklinde konuştu.

Huzurevinin açılışında konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, ilçeyi herkesin gurur duyacağı bir ilçe haline getirmek için çalıştıklarını belirterek, “Devam eden yatırımları ile, yapacağımız yatırımlar ile ilçemizi tam bir cazibe merkezi haline getirmek için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İmam Bey Erten de Türkiye’de 288 huzur evinde toplam 24.144 yaşlının bulunduğunu belirterek, Yenişehir’de 88 yatak kapasiteli yeni bir huzurevinin hayırlı olmasını diledi.

Bursa Valisi Münür Karaloğlu da yaptığı konuşmada, Bursa’da 140 yaşlı vatandaşın huzurevinde yatmak için sıra beklediğine dikkat çekerek, “Yenişehir’e geçen hafta 55 yaşlımızı gönderdik. Onları burada misafir ediyoruz. 10 bin dönüm üzerinde 7,500 metrekare kapalı alanda son derece modern bir huzurevi 7,5 milyon TL’ye mal oldu. Yenişehir yaşlısına hürmet ediyor ve yaşlılarımız da bereket getiriyor. Havaalanı hareketlendi. Oto test merkezi ciddi bir yol kat etti. İnşallah daha bir çok hizmet bu yaşlılarımız sayesinde Yenişehir’e gelecektir" diye konuştu.
Müezzinoğlu, açılış sonrası huzurevine yeni yerleşen yaşlılarla sohbet etti. Bakan Müezzinoğlu, huzurevine yerleşen eski Başbakan ve Cumhurbaşkanlarından Süleyman Demirel’in sekreterliğini yapan Sevim Çırak ile konuştu. Bakan Müezzinoğlu, Çırak'a geçmiş olsun diyerek devlet olarak her zaman yanında olduklarını söyledi.

Huzurevi açılışının ardından cuma namazı için Hatuniye Camii’ne geçen Sağlık Bakanı Mehmet Müezziroğlu, Muzaffer Sağ isimli vatandaşın cenazesine de katıldı. Bakan Müezzinoğlu bir süre tabutu taşıdı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler