Bakan Avcı'ya sürpriz davet

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, başkanı olduğu Türk Dünyası Kültür Vakfı tarafından Eskişehir'de Vilayet Meydanı'nda düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Bakan Avcı'ya sürpriz davet
- A +

 

Eskişehir Valiliği ile Türk Dünyası Vakfı tarafından bu akşam Vilayet Meydanı'nda 'Gönül Sofrası' adı altında iftar yemeği düzenlendi. Yemeğe Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Valilisi Güngör Azim Tuna, Ak Parti Milletvekili Salih Koca ile birlikte yaklaşık 7 bin 500 kişi katıldı.

Bakan Avcı, yemeğe anne ve babasıyla birlikte gelen 'Epidermolysis Bullosa (EB)' adlı deri hastası olan ve sürekli vücudunda yaralar oluşan 14 yaşındaki Elif Sultan Karabayır ile bir süre sohbet etti. Görkem Gör adlı bir gençle evlenecek olan öğretmen Sevgi Seyhanlı da Bakan Avcı'ya düğün davetiyesi verdi.

Yemeğe aileleriyle birlikte gelen bazı çocukları kucağına alıp seven Nabi Avcı yemek sonrası yaptığı konuşmada, Eskişehir'in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti olduktan sonra ardından kendisinin başkanlığını yaptığı Türk Dünyası Vakfı kurulduğunu belirtti. Avcı, Türk Dünyası Vakfı Başkanı olarak teşekkür borçlarının olduğunu ifada eden Avcı şöyle dedi:

“En başta Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. 28 Mayıs 2011 tarihinde Eskişehir'i 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti yapacağız demişti ve o talimat doğrultusunda daha sonra yasası hazırlandı ve Türk Dünyası Kültür Başkenti 2013 yılında Eskişehir'e verildi. Daha sonra bir yıl yetmedi 2014'den de 6 ay ayrıca ilave bir yasayla daha aldık. Ama o da yetmedi hizmetler için. Daha sonra vakıf kuruldu. Hizmetler Türk Dünyası Vakfı üzerinden devam ediyor. Eskişehir'e kalıcı eserler Türk Dünyası Kültür Vakfı üzerinden gelmeye devam edecek."

Yorum Ekle

İlgili Haberler