Reklamı AçReklamı Kapat

Bakan Avcı’dan 2010’daki KPSS ile ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “KPSS’de usulsüzlük yapıldığı mahkeme kararıyla da belirlendikten ve bundan kimlerin haksız makamlar, unvanlar kazandığı tespit edildikten sonra bunlar ayıklanacak” dedi.

Bakan Avcı’dan 2010’daki KPSS ile ilgili açıklama
- A +

 

Bakan Avcı 7 Haziran seçim çalışmaları kapsamında geldiği Afyonkarahisar’da partisinin il teşkilatını ziyaret ederek bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının basına açık bölümünde seçimlere dair açıklamalarda bulunan ve basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Avcı, ilk olarak seçimlerde teşkilat üyelerine seçimlerle ilgili bilgiler aktardı. Bakan Avcı şunları söyledi:
“7 Haziran seçimlerine Afyon’un ne kadar hazır olduğunu geldiğimizden bu yana bir kez daha görmüş olduk, zaten anket sonuçları da bunu gösteriyordu bir kez de gözlerimizle görünce daha iyi oldu.
7 Haziran seçimleri hep söyledik, gerçekten tarihi öneme haiz bir dönemeç inşallah Türkiye 7 Haziranda 2023 vizyonu dediğimiz önümüzdeki on yılın istikrar kapısını açmış olacak. Bu on yılın Türkiye’ye güveni istikrarı çok lazım. Çünkü Türkiye tamda yokuşu aşmak üzere bunu biz bildiğimiz gibi başkaları da biliyor. Onun için AK Parti’nin önünü kesmek, sendeletmek için dört bir koldan karşımızda bir cephe oluşturuyorlar. Çok şükür millet bunun farkında. Afyon’unda nasıl hummalı bir çalışma içerisinde olduğunu biliyoruz çok yorulmuş olabilirsiniz halbuki seçim süreçlerinin en kritik dönemi son 15 gün hatta son bir haftadır. Son bir hafta çok önemli her bakımdan. Birde son birkaç seçimde Türkiye genelinde en azından bir kararsız kitle oluşuyor bunlar genellikle son hafta nihai kararlarını ifade etmiş oluyorlar. Bunlar son bir haftaya bakar. Neye bakar? Kimin daha hızlı koştuğuna ve kimin daha önce ipi göğüslediğine bakar. Bu dünyanın her yerinde seçmen davranışlarıdır. Onun için son günler bir hafta çok önemli yorgunluk amelelerini içimize atacağız elimizde avucumuzda ne varsa koşturacağız ve hayırlı sonuçları da alacağız.”

“STAJYER ÖĞRETMENLER DA Kİ EŞ DURUMU TAYİNİNE MÜRACAAT EDEBİLECEK”
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Avcı bir gazetecinin, ‘Yolsuzluk veya kopya çekildiği iddia edilen 2010 yılı sınavı ile ilgili o öğretmenlerle ilgili bir yaptırım olacak mı? ÖSYM üst yönetimi ile bir tasarrufunuz olacak mı?’ sorusu üzerine, “2010 KPSS’de usulsüzlük yapıldığı mahkeme kararıyla da belirlendikten bundan kimlerin haksız makamlar, unvanlar, haksız görevler kazandığı mahkeme kararlarıyla tespit edildikten sonra bunlar ayıklanacak. Bunların içinde öğretmenler varsa onlar da, yöneticiler varsa onlar da, farklı kamu kuruluşlarına yerleşmiş olanlar varsa onlar da zaten bu mahkeme kararları kesinleştikten sonra o görevlerden alınır hatta haklarında cezai müeyyideler de uygulanır. Onu telafi etmenin bir yolu yok. 2010’da kopya çekenleri çektiğiniz zaman o sıralamayı tekrar yapacak veriler elde olmadığı için, bu kopya çekenleri çıkardıktan sonra hakkıyla kim ne puan almış bunu ölçebilecek durumda olmadığımız için telafi imkanı yok. Hukuken sorumlu olduğu netleşmiş olan herkesle ilgili tasarrufta bulunulur. Hazır siz sormuşken ben eğitim kamuoyunun çok merak ettiği bir konuyu da bu vesileyle açıklayayım. Onun cevabını sağdan soldan soruyorlar. Stajyer öğretmenlerimiz var onlar Ağustos’taki eş durumu tayinine müracaat edebilecek miyiz? Diye soruyorlardı. Ağustos tarihi itibariyle sürecini tamamlamış olan yani adaylık sürecini bitirme aşamasına gelenler bu imkandan yararlanabilecekler” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle