Bahar sonunda geliyor

Meteoroloji 1. Bölge Müdürü Ergün Güler, nisan başından bu yana mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarının yükselişe geçtiğini belirtti.

Bahar sonunda geliyor
- A +

 

Güler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, nisanda hava sıcaklığının  mevsim normallerinin ortalama 2 derece altında ve normale göre yağışlı geçtiğini  söyledi. 
 
Hafta başından itibaren daha da soğuyan havanın mevsim normallerinin 3  ila 5 derece altında seyrettiğini dile getiren Güler, yarından itibaren  yağışların kesileceğini ve sıcaklıkların yükselişe geçeceğini kaydetti. 
 
Güler, cumadan itibaren artık İstanbul ile batı bölgelerde "bahar"  havalarının kendini göstermeye başlayacağını anlatarak, "Nisan başından beri  mevsim normallerinin altında seyreden sıcaklıkların cuma gününden itibaren mevsim  normallerine, hafta başından sonra da mevsim normallerinin üzerine çıkması  bekleniyor" değerlendirmesinde bulundu. 
   
   
 
Yarın kent genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu olacağını tahmin  ettiklerine işaret eden Güler, "İstanbul'da hava yarın da mevsim normallerinin  altında olacak. Buna göre havanın, Anadolu yakasında yerel olmak üzere, öğle  saatlerine kadar aralıklı hafif yağmurlu geçmesi, sıcaklığın da en düşük 5, en  yüksek 13 derece civarında olmasını bekliyoruz" diye konuştu. 
 
SICAKLIK MEVSİM NORMALLERİNİ AŞACAK
 
Güler, cumadan itibaren sıcaklığın 2 ila 4 derece artmasını  öngördüklerini ifade ederek, şunları kaydetti: 
 
"Sıcaklık, mevsim normalleri civarına yükselecek. Cuma hava parçalı ve  az bulutlu, en düşük sıcaklığın 7, en yüksek sıcaklığın ise 15 derece olması  bekleniyor. Cumartesi ise hava az bulutlu, sıcaklığın en düşük 9, en yüksek 16  derece, pazar da havanın az bulutlu, sıcaklığın en düşük 10, en yüksek 17 derece  olacağını düşünüyoruz. Hafta başından itibaren sıcaklık daha da artacak. Buna  göre, hafta başında sıcaklık 2 derece daha artarak, mevsim normallerinin üstüne  çıkacak. Pazartesi sıcaklık en düşük 11, en yüksek 19, salı günü de en düşük 12,  en yüksek 20 derece olacak." 
  

Yorum Ekle

İlgili Haberler