Reklamı AçReklamı Kapat

Bağımsız milletvekili adayı tek başına miting yaptı

Uşak bağımsız milletvekili adayı Ayhan Yıldırım, 7 Haziran Pazar günü yapılacak genel seçime hazırlık için kent meydanında tek başına miting yaptı.

Bağımsız milletvekili adayı tek başına miting yaptı
- A +

 

7 Haziran Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine, Türkiye genelinde bağımsız aday olarak girecek 182 adaydan Uşak bağımsız milletvekili adayı Ayhan Yıldırım, Uşak kent meydanında tek başına miting yaparak gündem oldu. Hafta sonu saat 16.00-19.00 arasında miting düzenlemek için izin alan Yıldırım’ın konuşmasını sadece polisler izledi. Boş meydanda yaklaşık bir buçuk saat konuşan Yıldırım, Uşak’tan milletvekili seçildiği takdirde 3 yıl içinde, seçilemezse 10 yıl içinde Uşak’a bir otomobil fabrikası kurmayı vaat etti.

Aslen Erzurumlu olan ve uzun yıllar Ankara’da kaldıktan sonra 7 yıl önce Uşak’a yerleşen ve kentte otel işletmeciliği yapan Ayhan Yıldırım, şöyle konuştu:

“Avrupalı diyor ki kendi otomobilini üretmeyen ülkeye borç verip otobanlar yaptırırız. Sonra da onlara araba satarız. Sonra bankalarını satın alırız. O bankalardan halka ucuz krediler verip, daha sonra arabalara almasını sağlarız. Böylece verdiğimiz o krediyi arabamızı satarak geri alırız, hem de faiziyle. O ülkeye Dünya Bankası ev kardeş kurumlardan kredi ayarlarız. Ayarlanan o kredi asla o ülkenin hazinesine gitmez. O ülkede proje yapan bizim şirketlerimizin kasasına girer.

Enerji santralleri, sanayi alanları, limanlar dev havaalanları yapılır. Aslında insanların işine yaramayan bir yığın beton. İsrail’e 'One munite' der. Marketlerde İsrail ürünleri satar. Yeni Türkiye karanlık Türkiye olacaktır. 12 yıldır şans verildi. Türkiye halen yerinde saymaktadır. Diyorlar ki demokratik sistem hantaldır, bizim ilerlememize engeldir. Peki siz fabrika açtınız da demokratik sistem mi engel oldu? Siz işsizliği önlediniz de demokratik sistem mi engel oldu? Siz emekliye yüzde 50 zam yaptınız da demokratik sistem mi size engel oldu?”

Yorum Ekle

İlgili Haberler