Bade İşçil: "Bal kaymakla kilo verdim"

Ünlü oyuncu Bade İşçil, doğumdan sonra eski formuna nasıl kavuştuğunu anlattı. İşçil, “Bebeğini emziren anneler daha çabuk kilo veriyor” dedi.

Bade İşçil: "Bal kaymakla kilo verdim"
- A +

 

Güzel oyuncu Bade İşçil doğum sonrası kilolarını bal ve kaymakla verdi

İşadamı Malkoç Sualp ile evliliğinden 10 ay önce oğlu Azur’u dünyaya getiren Bade İşçil, hamileliğinde aldığı 17 kiloyu verdi. Eski formuna kavuşan ünlü oyuncu, sırrını ilk kez paylaştı.

Sağlıklı ve dengeli beslenerek kilo verdiğini belirten İşçil,“Hamileliğim süresince abur cuburdan uzak durup bol sebze ve balık tükettim. Hamileyken pilates ve yürüyüş yaptım, ayrıca yüzdüm. Tabii bunları yaparken doktorumun zamanlamalarına uydum. Herkese doktora danışıp öyle beslenmesini ve spor yapmasını öneririm” dedi. Doğumdan sonra emzirme süresince spor yapmadığını ama doğru beslendiğini belirten İşçil şunları söyledi:

HİÇ ABARTMADIM

“Süt üretimi için daha fazla kalori ihtiyacı duyuluyor bu yüzden kahvaltıma eskiye oranla daha fazla kalorili gıdalar ekledim. Tahin-pekmez, bal-kaymak, reçel kahvaltı masamda olmazsa olmazımdı. Bu gıdalar günlük kalori ihtiyacımı karşılamama yardımcı oldu. Hamileliğimde de emzirirken de canım ne istediyse abartıya kaçmadan yedim çünkü bu tür isteklerin bedenin ihtiyacı olduğuna inanıyorum.”

DAHA İYİSİ MÜMKÜN

Kilo vermekte emzirmenin çok önemli olduğunu ifade eden İşçil şöyle konuştu: “Doğum sonrası vücut bebeğin ilk besini anne sütünü üretmek için muhteşem bir efor harcıyor. Her anneye imkanı varsa emzirmeyi tavsiye ediyorum. En az altı ay emziren her annenin eski formuna hatta daha iyisine kavuşması çok kolay oluyor.”

Yorum Ekle

İlgili Haberler