Babasını zehirli gözlemeyle öldürdü

Aydın'ın Didim ilçesinde, böcek ilacı koyduğu gözlemeyi yedirerek babasının ölümüne neden olma, aynı yiyecekle kardeşini de öldürmeye teşebbüs etme iddiasıyla yargılanan maktulün kızı ile erkek arkadaşına ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıl hapis cezası verildi.

Babasını zehirli gözlemeyle öldürdü
- A +

 

Söke 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen davanın duruşmasına, tutuklu sanık S.K. ve sanık avukatları katıldı. Tutuklu sanık maktulün kızı B.T. ise SEGBİS aracılığıyla bağlantı yaptı.

ÖNCE TAVUK GÖNDERMİŞLER

Duruşma savcısı mütalaasında, sanıkların Ali Karateke'yi öldürmek için plan yaptıklarını, ilk önce "hayır yemeği" diye tavuk gönderdiklerini ancak maktulün bunu kabul etmemesi üzerine başka bir gün zehirli gözlemeyi ulaştırdıklarını belirtti.

YEDİKTEN BİR SÜRE SONRA HAYATINI KAYBETTİ

Gözlemeden Ali Karateke ve oğlu Birol Karateke'nin yediğini vurgulayan savcı, zehirlenen baba ve oğlunun hastaneye kaldırıldığı, bir süre sonra Ali Karateke'nin öldüğünün belirlendiğini kaydetti.

İKİ SUÇTAN CEZA TALEP EDİLDİ

Sanıkların Ali Karateke'yi "tasarlayarak kasten öldürme suçu" ile, Birol Karateke'yi "tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs" suçunu işlediğini belirten savcı, tutuklu sanıklar hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıl hapis cezası talep etti.

MÜEBBET VE 15 YIL HAPİS

Mütalaa hakkında görüşleri sorulan sanıklar, beratlarını talep etti. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıl hapis cezası verdi.

NE OLMUŞTU?

3 Nisan 2020'de, Ali Karateke ile oğlu Birol Karateke, evlerine "hayır yemeği" diye getirilen gözlemeleri yedikten sonra rahatsızlanmış, baba hayatını kaybetmiş, oğlu ise tedavi altına alınmıştı. Gözlemeleri eve gönderdikleri belirlenen maktulün kızı B.T. ile erkek arkadaşı S.K. tutuklanmıştı. B.T. ifadesinde, cinayeti erkek arkadaşının planladığını, babası ve ağabeyinin ölmesi halinde mirasın kendilerine kalacağını anlattığını, babasının gözleme sevdiğini bildiği için içine böcek ilacı kattığı gözlemeleri gönderdiğini söylemişti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler