Baba katiline ağırlaştırılmış müebbet!

Adana'da babası 67 yaşındaki Yusuf Fikir'i bıçaklayarak öldürmekten yargılanan 37 yaşındaki Hakan Fikir, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Baba katiline ağırlaştırılmış müebbet!
- A +

 

Adana Merkez Seyhan İlçesi'nin Akkapı Mahallesi'nde 15 Temmuz 2014'de meydana gelen olayda Hakan Fikir, mutfaktan aldığı bıçakla evin balkonundaki kanepede uzanan babası Yusuf Fikir'e "Bu evde benim sözüm geçecek ben ne dersem o olacak" diyerek saldırdı. Vücuduna aldığı 3 bıçak darbesiyle ağır yaralanan Yusuf Fikir kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken Hakan Fikir tutuklandı.

CEZAİ EHLİYETİ YOK

Akıl sağlığının belirlenmesi için soruşturma aşamasında Dr. Ekrem Tok, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde sevkedilen Hakan Fikir'in cezai ehliyetinin bulunmadığına yönelik rapor hazırlandı. Savcı, Hakan Fikir hakkında Adana 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne 'Yakın akrabayı öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açarken Türk Ceza Kanunu'nun 32/1'inci maddesinden yararlandırılmasını istedi.

'BABAMA CEZA KESMEK İSTEDİM'

8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakım karşısına çıkan Hakan Fikir, psikolojik tedavi gördüğünü belirterek, "Hep kendimi öldürmek istedim. Çünkü benim içimde yaşayan canlı yok. Sizden farklıyım. Her şeyi görebilirim. Anlarım. Ama babam beni hiç dinlemedi. Aile içinde kavga olunca hemen polisi arayıp, beni hastaneye yatırıyorlardı. Olay günü babama ceza kesmek istedim. Bıçağı ölmemesi için çok batırmadım" diye savunma yaptı.

İSTANBUL ADLİ TIP KURUMU AKIL SAĞLIĞI YERİNDE DEDİ

Mahkeme'nin talebi üzerine Hakan Fikir, akıl sağlığının belirlenmesi için bu kez İstanbul Adli Tıp Kurumu'na sevkedildi. Gelen raporda Hakan Fikir'in cezai ehliyetinin tam olduğu yönünde rapor geldi. Karar duruşmasına çıkan Hakan Fikir, son sözünde amacının babasını korkutmak olduğunu ölümüne sebep olduğu için üzgün olduğunu söyledi. Mahkeme heyeti, Hakan Fikir'i ağırlaştırılmış ömür boyu hapse mahkum etti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler