"Aynı hataların olmaması için gerekli tüm adımları atacağız”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Seçimlerin sonucunda milletimiz hiçbir partiye tek başına iktidar şansı vermedi. 4 partiye sorumluluk içinde hareket ederek ülkeyi hükümetsiz bırakmama görevi verdi. Sorumluluğumuzun gereğini yerine getirmek için elimizden geleni yapıyor, gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

"Aynı hataların olmaması için gerekli tüm adımları atacağız”
- A +

 

AK Parti Kocaeli Teşkilatı’nın düzenlediği 78’inci İl Danışma Meclisi Toplantısı ve büyük iftar programı İzmit sahilinde bulunan yeşil alanda gerçekleştirildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımı ile gerçekleşen iftara yaklaşık 3 bin 500 partili katıldı. Toplantıya Bakan Işık ile birlikte AK Parti Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Totar, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker, Zeki Aygün, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz ve Cemalettin Kaflı ve ilçe belediye başkanları da katıldı.

Programda konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “İslam dünyasının çok büyük sıkıntılar yaşıyor. Bu sıkıntıların ortadan kalkmasını diliyorum. 7 Haziran seçimlerinin ardından ilk büyük buluşmamızı gerçekleştiriyoruz. 7 Haziran’da verdiğiniz mücadele için hepinize teşekkür ediyorum. Türkiye’de yeni bir tabloyu ortaya çıkardı. 2011 seçimlerine göre partimiz oy kaybı ile seçimlerden çıktı. Kocaeli bu oy kaybının daha az olduğu bir il oldu. Bu oy kaybının sınırlı olmasında en büyük katkı siz değerli teşkilatlarımızındır. Emek veren tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Yeni bir durum var. Seçimlerin sonucunda milletimiz hiçbir partiye tek başına iktidar şansı vermedi. 4 partiye sorumluluk içinde hareket ederek ülkeyi hükümetsiz bırakmama görevi verdi. Sorumluluğumuzun gereğini yerine getirmek için elimizden geleni yapıyor, gece gündüz çalışıyoruz. Bir yandan da bu seçimlerde oy kaybına neden olan sorunları tek tek inceliyoruz. Tekrar aynı hataların olmaması için gerekli tüm adımları atacağız” dedi.

Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Totar ise, 7 Haziran seçimlerinin sonucunun uluslararası konjonktürün her an seçim varmış gibi çalışmak gerektiğini gösterdiğini belirterek, “Kocaeli teşkilatlarımız gerçekten çok çalışıyorlar. Bu seçimlerde ortalamanın üzerinde de oy alsalar da bu seçimlerde bir düşme var. Her şeye rağmen aynı hedefe yürümenin birlik ve beraberlikten geçtiğini örnek olarak gösteren Kocaeli teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Tüm teşkilatlarımızın tekrar kaybetmemek için AK Parti’nin ülkeye kazandırdıklarını anlatmaya devam etmelerini istiyoruz. Biz kendimizi eleştiren teşkilatlarız. Çok icraat yaptık ama bunları anlatmayı yetiştiremedik. Çuvaldızı kendimize, iğneyi karşımızdakine batırmak gerektiğini düşünüyorum. Neyi daha az ya da daha fazla yapmamız gerektiğini oturup birlikte değerlendireceğiz. Türkiye’nin her yerinde alnımız ak, başımız dik bir şekilde yürüyeceğiz. Bu dönem çok daha fazla çalışmak bizim sorumluluğumuz. Bu yolda daha fazla gayret göstereceğimize inanıyorum. Biz 4 yıl sonra ya da 45 gün sonra seçim olacakmış gibi gayret göstereceğimize inanıyorum” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler