Atatürk'lü paylaşım ilk değilmiş!

Bursa'nın İnegöl İlçesi Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Karaaslan'ın sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı skandal Atatürk fotoğrafının ilk olmadığı ortaya çıktı.

Atatürk'lü paylaşım ilk değilmiş!
- A +

 

Karaaslan'ın 17 Haziran saat 11:00 sıralarında Facebook hesabından yaptığı büyük yankı uyandıran Atatürk'e hakaret içerikli paylaşımlarını, aldığı tepkiler nedeniyle sildiği iddia edildi. Ayrıca Karaaslan'ın hesabından daha önce de Atatürk'lü paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı. İşte o paylaşımlar;

İnegöl İlçesi Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Karaarslan, üzerinde Atatürk'ün fotoğrafının bulunduğu "Sıcak diye oruç bozmayın, burası çok sıcak. K. Atatürk" diye yazdığı paylaşımı tepkilere neden olmuştu. Bursa Valiliği olayla ilgili inceleme başlatıldığını açıklarken, Karaaslan da Facebook hesabına etiketleme yapıldığını ya da sayfasının hacklendiğini, olayı öğrenince de hemen kaldırdığını söylemişti.

İnegöl İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Karaaslan olayı, rahatsızlığı nedeniyle evinde istirahat ederken kendisini telefonla arayan arkadaşlarından öğrendiğini iddia etti. O paylaşımı hemen kaldırdığını açıklayan Karaaslan, şöyle konuştu:

"Sosyal medyadan öğrendiğim ve bilgim dışında gerçekleşen etiketleme olayından büyük rahatsızlık duyuyorum. Twitter hesabım olmadığı gibi Facebook hesabımı da sürekli kullanmıyor ve paylaşımda bulunmuyorum. Dolayısıyla Facebook'da yapılan paylaşımlar, terminoloji ve kullanım şekilleri konusunda herhangi bir bilgi sahibi değilim. Bu talihsiz durum bilgim dışındadır ve 35 yıllık devlet çalışanı olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk hakkında böyle bir paylaşımda bulunmam söz konusu bile değildir."

Olayla ilgili olarak Eğitim-İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Rona adliye çıkışında yaptığı açıklamada Mustafa Karaarslan'ın tepki almaya başladıktan sonra paylaşımlarını sildiğini, hesabının hacklendiği ile ilgili açıklamanın ise dayanağının olmadığını ifade etti.

Bursa'nın İnegöl İlçesi Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Karaaslan'ın, Yunus Altundal'ın sayfasından yaptığı bu paylaşımlara tepki çekmesi üzerine Yunus Altundal ise olaylarla dalga geçen bir paylaşımda daha bulundu.

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler