sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Ataman'dan 'devşirme oyuncu' açıklaması

"Devşirme sporcu hakkımızı değerlendirmeliyiz... Şu an kafamızda isim yok."

Ataman'dan 'devşirme oyuncu' açıklaması
- A +

 

A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, eylül ayında düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda (EuroBasket 2015) devşirme bir sporcuyu aday kadroya dahil edebileceklerini söyledi.

Ataman, AA'ya yaptığı açıklamada, EuroBasket 2015 öncesi sakatlığı sebebiyle milli takımdan affını istemesi gündemde olan ay-yıldızlı basketbolcu Emir Preldzic'in forma giyememesi durumunda devşirme bir sporcuyu kadroya katabileceklerini ifade etti.

Emir Preldzic kadroda olacak mı?

Emir Preldzic'le ilgili milli takımın sağlık heyetine bir raporun geldiğini kaydeden tecrübeli başantrenör, "Milli takım doktorumuz bana bu konuyu haber verdi. Emir Preldzic'in durumuyla ilgili bir rapor gelmiş. Kendisi değerlendirecek. Tabii ki, ciddi bir sakatlığı varsa o zaman oynamaz. Emir Preldzic, geçen sene Türk Milli Takımı'na çok ciddi katkılar verdi. Biz de o zaman acil bir şekilde tedbirimizi alırız" diye konuştu.

"Devşirme sporcu hakkımızı değerlendirmeliyiz"

Ataman, milli takımın özellikle uzun pozisyonunda çok tecrübeli oyuncularının bulunduğunu belirterek, "Özellikle oyun kurucu ve skorer pozisyonundaki oyuncularımız daha çok genç. Bir süre için o pozisyona skorer bir oyun kurucu veya çok skorer bir oyuncu bize katkı verir. Özellikle Avrupa Şampiyonası'nda madalya kovalayan takımların neredeyse tamamında bu tarz devşirme bir sporcu var. Takıma çıta atlatacak bir oyuncu bulursak bunu değerlendirmeliyiz diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

"Şu an kafamızda hiçbir isim yok"

Basında yer alan Bobby Dixon, Jordan Farmar gibi isimlerin gündeme gelip gelmediği sorusu üzerine Ataman, şunları kaydetti:

"Şu an kafamızda hiçbir isim yok. Türkiye'den veya yurt dışından çok iyi, milli takımın ihtiyaç duyduğu pozisyonda bir oyuncu olabilir. Tabii, devşirme olduktan sonra Türkiye'den alacağız diye de bir şey yok. Emir Preldzic, bizim Türk gibi kabul ettiğimiz, yıllardır Türk Milli Takımı'nda oynayan, bizimle ve oyuncularla ilişkisi çok iyi olan bir oyuncu. Bu sezon oynamazsa, önümüzdeki sezon yeniden değerlendirebiliriz. Spesifik bir isim üzerinde değiliz. Hiç olmazsa da kendi Türk oyuncularımızla mücadelemizi veririz" ifadelerini kullandı.

NBA'deki yıldızlarımız Milli Takıma gelecek mi?

Ataman, NBA'de forma giyen milli basketbolcular Ömer Aşık, Ersan İlyasova, Furkan Aldemir ve Enes Kanter'le EuroBasket 2015'le ilgili herhangi bir görüşme yapıp yapmadığı yönündeki soruya ise şu cevabı verdi:

"Ben görüşmedim, ama Türkiye Basketbol Federasyonu'nun (TBF) sportif direktörü Barbaros Akkaş geçen aylarda ABD'deydi. Bütün oyuncularla görüştü. Hepsi de milli takıma geleceklerini söylemişler. Şu ana kadar da NBA'de oynayan tüm oyuncularımızın milli takımda oynayacaklarını söylediler. Bir tek Hidayet Türkoğlu geçen yıl Milli Takım'dan emekli olduğunu açıklamıştı. Onun dışında tüm oyuncularımızı bekliyoruz."

Genç ve Ümit Milli Takım'da yer alan yetenekli basketbolcuları milli takıma kazandırmak istediklerini de vurgulayan Ergin Ataman, "Milli takımı, bu oyuncuların üzerine kuracağız" diye konuştu.

A Milli Takım, 5-20 Eylül'de Fransa, Hırvatistan, Almanya ve Letonya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek EuroBasket 2015'te B Grubu'nda Almanya, İspanya, Sırbistan, İtalya ve İzlanda'ya karşı mücadele edecek. Ay-yıldızlı ekip, maçlarını Almanya'nın başkenti Berlin'de oynayacak.

Yorum Ekle

İlgili Haberler