Asya’ya doğru yola çıkıyorlar

Sayısız belgesellerde imzası olan, Cemal Gülas önderliğinde deneyimli belgeselcilerden oluşan Asya Ekspedisyonu ekibi, İstanbul Boğazı ve Bering Boğazı arasındaki geniş coğrafyadaki hikayeleri kayıt altına almak için Asya kıtasına doğru yola çıkıyor.

Asya’ya doğru yola çıkıyorlar
- A +

 

1983 yılından bu yana özellikle Anadolu olmak üzere dünyanın farklı köşelerinde doğa, coğrafya, fotoğraf ve belgesel çalışmalarına imza atan Cemal Gülas bu kez Asya Ekspedisyonu isimli farklı bir proje için Türkiye Petrolleri’nin destekleri ile yola çıkıyor. 2017 yılında Türkiye Petrolleri’nin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan 22. Dünya Petrol Kongresi kapsamında Asya kıtasındaki insan doğa ilişkisini belgeleyecek olan Cemal Gülas liderliğindeki ekip İstanbul Boğazı’ndan Bering Boğazında Asya kıtasını boydan boya geçecek.

ÜLKE LİDERLERİNİ DAVET EDECEKLER

Gezi kapsamında gittikleri ülkelerin liderlerini ziyaret ederek 22. Dünya Petrol Kongresi’ne davet edecek olan ekip; bir yandan Türkiye’nin tanıtımını yaparken bir yandan da 22. Dünya Petrol Kongresi’ne özel bir Asya filmi hazırlayacak.

PAZAR GÜNÜ UĞURLANACAKLAR

Asya Ekspedisyonu ekibi, 21 Haziran 2015 Pazar günü, saat 14:00’te İstanbul Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nde yapılacak uğurlama töreni ile gezegenin en büyük kara parçası olan Asya kıtasındaki zorlu rota için yola çıkacak. Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Sn. Besim ŞİŞMAN ve diğer davetliler ile basın mensuplarının katılacağı uğurlama töreninden sonra ekip, ilk durağı olan Gürcistan’a doğru hareket edecek.

Yorum Ekle

İlgili Haberler