evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma evden eve nakliyatAsker arkadaşlarını sahte altında dolandırdılar

Uşak'ta, asker arkadaşını sahte altınla 9 bin lira dolandıran iki kişi, polis tarafından yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, tutuklandı.

Asker arkadaşlarını sahte altında dolandırdılar
- A +

 

Uşak'ın merkeze bağlı Kaşbelen Köyü'nde yaşayan 25 yaşındaki F.A. ile yaşıtı olan arkadaşı S.K., tarihi eser bulmak için yaptıkları kazıda 60 altın bulduklarını yalanıyla Adana'da yaşayan asker arkadaşı Hasan Işıklı'yı (25) aradı. Altınları tanesini 150 liradan almak için anlaşan Hasan Işıklı, otobüsle Uşak'a geldi. F.K. ve S.K. ile buluşan Işıklı, kendisine gösterilen bir gerçek altına kanıp geri kalanı için 9 bin lira ödeme yaptı. Altınları alarak memleketi Adana'ya dönen ve götürdüğü kuyumcudan altınların sahte olduğunu öğrenen Işıklı, dolandırıldığını anlayınca tekrar otobüse binerek Uşak'a geri döndü. Uşak emniyetine başvuran Işıklı, şikayeti üzerine harekete geçen polis, F.A. ve S.K'yı Uşak merkeze bağlı Kaşbelen Köyü'nde yakaladı. Gözaltına alınan iki şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Yorum Ekle